ZAPOWIEDZI

Orient Men i Spółka

?

Kudłaczek i Bąbelek - album pożegnalny
Scenariusz: Tadeusz Baranowski
Rysunki: Tadeusz Baranowski
Wydawca: Orient Men i Spólka
Data wydania: ?
Liczba stron:
Format:
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: własna
Nakład: 550 egz.
Cena: 195 zł (w przedpłacie)

Tadeusz Baranowski poinformował, że rozpoczyna prace nad drugim albumem (z zapowiadanej serii czterech), tym razem kończącym przygody Bąbelka i Kudłaczka. Będzie zawierał 16 stron więcej niż poprzedni, w tym 54 stron nowego komiksu. Nakład albumu pozostanie taki sam - 550 egzemplarzy. Cena może wzrosnąć o 5 złotych (do 195 zł). Ponownie będą też zbierane przedpłaty. Album ma być gotowy w ciągu roku.

Oprócz premierowego komiksu w albumie znajdą się archiwalne materiały dotyczące tych postaci, w tym przede wszystkim zrekonstruowane plansze komiksu "Skąd się bierze woda sodowa". Takie, jakie były wydrukowane w "Świecie Młodych", a zostały zmienione całkowicie w wydaniu albumowym lub zostały w nim pominięte. W pożegnalnym wydawnictwie będzie także książeczka do kolorowania z Bąbelkiem i Kudłaczkiem wydana przez MAW oraz przykładowe plansze z "Tin Tina" z Bąbelko-Kudłaczkiem. Będą także kontynuowane materiały z albumu pierwszego, takie jak: życiorysik, nieznane rysuneczki, nieznany sześciostronicowy epizod do scenariusza Jean Clouda Mythica, dalsze przykłady rysunków z Belgii czy wreszcie kolejne odcinki z życia słonia Twisti.

Baranowski wymyślił kolejną atrakcję dla kolekcjonerów. We wszystkich egzemplarzach nowego komiksu nie zostanie wydrukowany jeden prosty rysunek. Będzie on wykonany indywidualnie w 550 egzemplarzach i wklejony w to puste miejsce jako rysunek wykonany ręcznie. Siłą rzeczy będą więc drobne różnice między poszczególnymi obrazkami.

W nowym albumie zostanie także uzupełniona lista osób, które nabyły komiks z Nerwosolkiem już po jego wydrukowaniu, oraz konieczne sprostowania dotyczące tego pierwszego komiksu. Utrzymana zostanie wyklejka z rysunkami nabywców albumów, ponieważ osoby, ktore nie chciały początkowo brać udziału w tej zabawie zmieniły zdanie. Także tym, którzy zamówili później album, autor chciałby dać szansę na taką działalność twórczą, jeśli wyrażą na to ochotę.

Przewidziany jest plakacik A4 z Bąbelkiem i Kudłaczkiem we wszystkich egzemplarzach nowego albumu. Jako logo pozostanie naklejona monetka. Jeśli przez rok pracy nad albumem uzbiera się wystarczająca ilość materiału filmowego z działaności Baranowskiego, zostanie wyprodukowana następna płyta.

Część posiadaczy albumu "Tffffuj! Do bani z takim komiksem!" jest już zapisana na liście nabywców albumu o Bąbelku i Kudłaczku. Pozostali mogą zapisywać się zachowując swój stary numer. Na miejsce osób, które zrezygnują z nowego komiksu, będą zapisywani nowi klienci.

Dla osób, które zamówią komplet czterech albumów, zostanie w prezencie wyprodukowana obwoluta na całość zbioru. Przy czym deklarowanie się na wszystkie komiksy od razu nie jest konieczne.
[Tadeusz Baranowski]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa