NEWSROOM

poniedziałek, 3.01.2011

zapowiedzi

„Pinokio” w sprzedaży od 15 stycznia

Długo oczekiwany „Pinokio” Winschlussa ma ukazać się nakładem kultury gniewu 15 stycznia. Komiks zostanie wprowadzony do dystrybucji z pominięciem sieci EMPiK. Album ma 192 kolorowe strony formatu 210 × 290 mm w twardej oprawie i cenie 99,90 zł. Do dnia premiery można zamawiać go za pośrednictwem strony wydawnictwa w cenie 85,00 zł z wysyłką. Na issuu znajdziesz 20 stron ze środka komiksu.

Winshluss, znany też pod nazwiskiem Vincent Paronnaud, zaczął tworzyć „Pinokia” w 2003 roku i przez następne dwa lata publikował go w odcinkach w magazynie „Ferraille Illustré”. Wtedy jednak przerwał pracę nad nim, by całkowicie skoncentrować się na realizacji animowanej adaptacji słynnego „Persepolis” Marjane Satrapi. Rysownikowi udało się skończyć „Pinokia” w 2008 roku, a już kilka miesięcy później na festiwalu w Angoulême został on uznany najlepszym komiksem roku!

W swoim dziele Winshluss opowiada na nowo niezwykłe przygody słynnej marionetki. Jego akcja w dużej mierze pokrywa się z popularną powieścią Carlo Collodiego, ale intryga została uwspółcześniona. Pinokio nie jest tu drewnianym chłopcem, ale stworzonym przez pewnego inżyniera bojowym androidem. Z kolei „gadający świerszcz” zamienia się tutaj w karalucha, pijaka i olewusa, który w głowie robota urządza sobie squat.

Winshluss po mistrzowsku rozprawia się z klasyczną opowieścią, a także z jej słynną disnejowską adaptacją. Na bazie bajki uwielbianej przez dzieci tworzy przeznaczoną dla dorosłych mroczną, ironiczną i okrutną wariację na temat „Pinokia”. Fantastycznie narysowaną, pokolorowaną i obywającą się w zasadzie bez słów.

[opr. na post. informacji wydawcy]

[Kadr z komiksu „Pinokio” Winschlussa]
„Pinokio” w sprzedaży od 15 stycznia - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa