NEWSROOM

poniedziałek, 20.09.2010

imprezy

Godzinowy program MFKiG w Łodzi

Gospodarze 21. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi zaprezentowali godzinowy program imprezy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie bez podania przyczyny.

Przy okazji dodam, że wciąż powstająca lista premier festiwalowych zostanie w tym tygodniu rozbudowana m.in. o zapowiedzi timofa i cichych wspólników.

piątek, 1.10.2010

Hotel Centrum

10.00
Strefa Gier Komputerowych

ŁDK, sala 304

10.00 Finał konkursu komiksowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
11.00 Warsztaty plastyczne dla dzieci

ŁDK, duże kino

12.00 Projekcja filmów animowanych dla dzieci

ŁDK, sala 6

15.00 Manga Corner

ul. Nawrot

15.00 Papcio Chmiel po łódzku

ŁDK, Galeria Stara (III piętro)

17.00 Wernisaż wystawy konkursowej

ŁDK, Galeria Moja

17.30 Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Michała Śledzińskiego

Galeria Chimera

18.30 Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Tadeusza Baranowskiego

Eternity Gro

19.30 Mistrzowie polskiego komiksu – wernisaż wystawy Przemysława Truścińskiego

sobota, 2.10.2010

Hotel Centrum

9.00
Strefa Gier Komputerowych

Textilimpex

9.00 Otwarcie części targowej festiwalu

ŁDK, sala 6

9.00 Manga Corner

ŁDK, sala 313

10.00 Strefa Star Wars

ŁDK, Duże Kino

10.30 Spotkanie z Ulim Oesterlem
11.15 Spotkanie z Tadeuszem Baranowskim
12.00 Spotkanie z Saschą Hommerem i Mawilem
13.00 Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki o filmie „Jeż Jerzy”
14.00 Spotkanie z Normem Breyfoglem
15.30 Spotkanie z Cesarem Feriolim
16.30 Spotkanie z Alexem Robinsonem
17.15 Willem Degraeve – Muzeum Komiksu w Brukseli
18.00 Spotkanie z Yvesem Swolfsem

ŁDK, sala 221

10.15 Spotkanie z Pawłem Kłudkiewiczem
10.45 „Wykolejeniec” – spotkanie z Bereniką Kołomycką i Grzegorzem Januszem
11.15 Spotkanie z autorami „Scen z życia murarza”
11.45 Spotkanie z autorami „Grunwaldu 1410–2010”
12.30 „Sprane dżinsy i sztama” – spotkanie z Pawłem Płóciennikiem
13.00 Gdybym nie zwariował, byłbym obłąkany – dyskusja o Jokerze
14.00 Komiks historyczny – „1940 Katyń”, „Pierwsi w boju” i „Piątka” – spotkanie z autorami
15.00 Komiks i literatura – podobieństwa i różnice obu gatunków sztuki – spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, autorem powieści „Czarny horyzont” i „Kolory sztandarów” i redaktorem naczelnym Klubu Świata Komiksu Egmontu
15.30 Spotkanie z Maciejem Pałką
16.00 10-lecie kultury gniewu
16.45 Panel wydawców
17.30 Batman Breyfogle’a – panel dyskusyjny z udziałem Norma Breyfogle’a

ŁDK, sala 304

13.00 Wacom zaprasza – warsztaty z Tomaszem Piorunowskim
15.30 Komiks historyczny – warsztaty i autografy
17.00 Warsztaty z Grzegorzem Rosińskim

ŁDK, sala 7 – strefa Egmontu

11.00 Spotkanie z redakcją „Kaczora Donalda”
12.00 Cesare Ferioli – warsztaty dla dzieci
13.30 Spotkanie z redakcją „Gwiezdnych Wojen”
15.30 Spotkanie z redakcją „Fantasy Komiks”
16.30 Cesare Ferioli – autografy

Wytwórnia

20.00 Wręczenie nagród festiwalowych, wybory rysunkowej Miss Festiwalu i koncert grupy Psychocukier

Autografy – Textilimpex

11.30 Strefa 1
Uli Oesterle, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki
Strefa 2
Norm Breyfogle, Paweł Kłudkiewicz
12.45 Strefa 1
Grzegorz Rosiński
Strefa 2
Trust, Berenika i Grzegorz Janusz
14.00 Strefa 1
Sascha Hommer, Mawil
Strefa 2
Alex Robinson
15.15 Strefa 1
Yves Swolfs, Paweł Płóciennik
Strefa 2
Autorzy „Grunwald 1410–2010”, Tadeusz Baranowski
16.30 Strefa 1
Maciej Pałka, Tadeusz Raczkiewicz
Strefa 2
autorzy „Scen z życia murarza”, Michał Śledziński

niedziela, 4.10.2009

Hotel Centrum

9.00
Strefa Gier Komputerowych
11.00 10. Sympozjum Komiksologiczne

Textilimpex

9.00 Otwarcie części targowej festiwalu

ŁDK, sala 6

9.00 Manga Corner

ŁDK, sala 313

10.00 Strefa Star Wars

ŁDK, Duże Kino

11.00 Spotkanie z Tadeuszem Raczkiewiczem, Piotrem Ponaczewnym i Florianem Firlejem
11.45 Spotkanie z Przemysławem Truścińskim
12.30 Spotkanie z Michałem Śledzińskim
13.15 spotkanie z Grzegorzem Rosińskim
14.30 Spotkanie z Jackiem Skrzydlewskim i Maciejem Parowskim
15.15 Spotkanie z Markiem Szyszko
16.00 Spotkanie z Maciejem Wojtyszko

ŁDK, sala 221

10.30 Spotkanie z Rafałem Szłapą
11.00 Dogmat po raz drugi – spotkanie z Łukaszem Chmielewskim i Piotrem Białczakiem
11.30 Bibliograficzne spotkanie z Markiem Misiorą i Leszkiem Kaczanowskim
12.15 City Stories – spotkanie z autorami
13.00 Wróblewski nieznany – prezentacja
13.45 Komiksy z Dolnej Półki – Jacek Kuziemski i Kolektyw
14.15 Spotkanie z Piotrem Nowackim i Bartoszem Sztyborem
15.00 Spotkanie z autorami „Biocosmosis”
15.45 Komiks – made in Poznań

ŁDK, sala 304

11.00 Warsztaty z Mawilem
12.15 Spotkanie z  Beatą Sosnowską
13.00 Komiksowa Warszawa – prezentacja
14.00 „Long Walk Expedition” – spotkanie z Dariuszem Pawłowskim i Jakubem Matysem
14.30 „Siedem + dwa” – spotkanie z Andrzejem Bajguzem

Autografy – Textilimpex

11.45 Strefa 1
Grzegorz Rosiński, Andrzej Bajguz, Jacek Kuziemski
Strefa 2
Jacek Skrzydlewski, Maciej Parowski, Adam Rusek
13.00 Strefa 1
Trust, Maciej Wojtyszko, Leszek Kaczanowski
Strefa 2
Marek Szyszko, Łukasz Chmielewski i Piotr Białczak
14.30 Strefa 1
Tadeusz Raczkiewicz, Piotr Ponaczewny
Strefa 2
Autorzy „City Stories”, Michał Śledziński, Bartosz Sztybor

15.45 Strefa 1
Piotr Nowacki, autorzy „Biocosmosis”

[opr. na podst. materiałów organizatora]

Godzinowy program MFKiG w Łodzi - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa