NEWSROOM

poniedziałek, 30.08.2010

zapowiedzi

Taniguchi na Dzikim Zachodzie

Wydawnictwo Hanami zaprezentowało okładkę i opis anonsowanego już w kwietniu komiksu „Podniebny Orzeł” Jirō Taniguchiego. Album ma mieć 288 czarno-białych stron formatu 150 × 210 mm w cenie 35,00 zł. Premiera planowana jest na 8 października a przedpremierowo ma być dostępny podczas MFKiG.

U progu Ery Meiji dwóch samurajów – Manzō Shiotsu i Hikosaburō Sōma – wyrusza do Stanów Zjednoczonych, by tam zacząć wszystko od nowa. Osiadają na dłużej w stanie Wyoming, gdzie mieszkają wiodąc proste życie aż do dnia, gdy ratują z rąk białych indiańską dziewczynę. Od tej pory ich los splata się z losem plemienia Oglalów należącego do konfederacji Dakota (Siuksowie). Waleczność i odwaga, które cechują dwóch przybyszów, sprawiają, że zdobywają oni uznanie wśród Indian oraz przyjaźń wodza - Szalonego Konia. Stają się częścią plemienia, przyjmując imiona: Podniebny Orzeł i Wietrzny Wilk.

W „Podniebnym Orle” – podobnie jak w innym dziele Taniguchiego, „Księdze Wiatru” – historia miesza się z fikcją, a bohaterowie uczestniczą w wydarzeniach, które faktycznie miały miejsce. Dodatkowo autor po raz kolejny udowadnia, że w przedstawianiu piękna natury mało kto jest mu w stanie dorównać. W 2010 roku komiks ten był nominowany do Japan Expo Awards w kategorii seinen (dla dorosłych).

[opr. na podst. informacji wydawcy]

[Kadr z komiksu „Podniebny Orzeł” Jirō Taniguchiego]
Taniguchi na Dzikim Zachodzie - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa