NEWSROOM

sobota, 24.07.2009

nagrody

Eisnery 2010 rozdane

W piątkowy wieczór w San Diego (czyli dzisiaj wczesnym rankiem naszego czasu) podczas Comic-Con International po raz dwudziesty drugi rozdano Nagrody Przemysłu Komiksowego im. Willa Eisnera. Uroczystą galę w hotelu Hilton San Diego Bayfront poprowadzili Maurice LaMarche i Bill Morrison.

  • Najlepsza krótka historia
  • „Urgent Request”, autorzy: Gene Luen Yang, Derek Kirk Kim, w „The Eternal Smile” (First Second)
  • Najlepszy pojedynczy odcinek lub one-shot
  • „Captain America” nr 601: „Red, White and Blue-Blood”, autorzy: Ed Brubaker, Gene Colan (Marvel)
  • Najlepsza ciągła seria
  • „Żywe trupy”, autorzy: Robert Kirkman, Charlie Adlard (Image)
  • Najlepsza mini-seria lub historia
  • „The Wonderful Wizard of Oz”, autorzy: Eric Shanower, Skottie Young (Marvel)
  • Najlepsza nowa seria
  • „Chew”, autorzy: John Layman, Rob Guillory (Image)
  • Najlepsza publikacja dla dzieci
  • „The Wonderful Wizard of Oz” HC, autorzy: L. Frank Baum, Eric Shanower, Skottie Young (Marvel)
  • Najlepsza publikacja dla młodzieży
  • „Beasts of Burden”, autorzy: Evan Dorkin, Jill Thompson (Dark Horse)
  • Najlepsza publikacja humorystyczna
  • „Scott Pilgrim” tom 5: „Scott Pilgrim vs. the Universe”, autor: Bryan Lee O'Malley (Oni Press)
  • Najlepsza antologia
  • „Popgun” tom 3, redakcja: Mark Andrew Smith, D. J. Kirkbride, Joe Keatinge (Image)
  • Najlepszy komiks cyfrowy
  • „Sin Titulo”, autor: Cameron Stewart
  • Najlepsza praca oparta na faktach
  • „A Drifting Life”, autor: Yoshihiro Tatsumi (Drawn & Quarterly)
  • Najlepsza adaptacja innego dzieła
  • „Richard Stark’s Parker: The Hunter”, adaptacja: Darwyn Cooke (IDW)
  • Najlepszy album graficzny – nowy
  • „Asterios Polyp”, autor: David Mazzuccheilli (Pantheon)
  • Najlepszy album graficzny – wznowienie
  • „Absolute Justice”, autorzy: Alex Ross, Jim Krueger, Doug Braithewaite (DC)
  • Najlepsza archiwalna kolekcja/projekt – paski komiksowe
  • „Bloom County: The Complete Library” tom 1, autor: Berkeley Breathed, redaktor: Scott Dunbier (IDW)
  • Najlepsza archiwalna kolekcja/projekt – albumy komiksowe
  • „The Rocketeer: The Complete Adventures deluxe edition”, autor: Dave Stevens, redaktor: Scott Dunbier (IDW)
  • Najlepsze amerykańskie wydanie zagranicznego materiału
  • „The Photographer”, autorzy: Emmanuel Guibert, Didier Lefèvre, Frédéric Lemerier (First Second)
  • Najlepsze amerykańskie wydanie zagranicznego materiału – Japonia
  • „A Drifting Life”, autor: Yoshihiro Tatsumi (Drawn & Quarterly)
  • Najlepszy scenarzysta
  • Ed Brubaker – „Captain America”, „Daredevil”, „Marvels Project” (Marvel) „Criminal”, „Incognito” (Marvel Icon)
  • Najlepszy scenarzysta i grafik
  • David Mazzuccheilli – „Asterios Polyp” (Pantheon)
  • Najlepszy scenarzysta i grafik – komiks faktu
  • Joe Sacco – „Footnotes in Gaza” (Metropolitan/Holt)
  • Najlepszy rysownik i inker lub zespół rysownik–inker
  • J. H. Williams III – „Detective Comics” (DC)
  • Najlepszy malarz lub grafik multimedialny
  • Jill Thompson – „Beasts of Burden” (Dark Horse); „Magic Trixie and the Dragon” (HarperCollins Children’s Books)
  • Najlepszy twórca okładek
  • J. H. Williams III – „Detective Comics” (DC)
  • Najlepszy kolorysta
  • Dave Stewart – „Abe Sapien”, „B.B.P.O.”, „Zbir”, „Hellboy”, „Solomon Kane”, „Umbrella Academy”, „Zero Killer” (Dark Horse); „Detective Comics” (DC); „Luna Park” (Vertigo)
  • Najlepszy liternik
  • David Mazzuccheilli – „Asterios Polyp” (Pantheon)
  • Najlepszy periodyk związany z komiksem
  • The Comics Reporter, producent: Tom Spurgeon
  • Najlepsza książka związana z komiksem
  • „The Art of Harvey Kurtzman: The Mad Genius of Comics”, autorzy: Denis Kitchen, Paul Buhle (Abrams ComicArts)
  • Najlepszy projekt publikacji
  • „Absolute Justice”, projekt: Curtis King, Josh Beatman (DC)
  • Galeria Sław
  • Burne Hogarth, Bob Montana, Steve Gerber, Dick Giordano, Michael Kaluta, Mort Weisinger

[opr. na podst. Comic-Con]

Eisnery 2010 rozdane - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa