NEWSROOM

piątek, 8.01.2010

zapowiedzi

Więcej o magazynie "Fantasy Komiks"

Egmont ujawnił kilka nowych informacji na temat "Fantasy Komiks".

Początkowo w magazynie mają być publikowane naprzemiennie cztery serie (o trzech z nich informowałem wczoraj). W numerze drugim zamiast "Legendy" ma pojawić się pierwszy tom "Samuraja" Jean-François Di Giorgia i Frédérica Genêta. W trzecim powróci "Legenda", ale zabraknie "Lasów Opalu" i tak dalej. Edytor nie chce zaczynać zbyt wielu serii na raz, nie chce też, by czytelnicy musieli zbyt długo czekać na kontynuacje poszczególnych historii. Seriom publikowanym w formie pełnych albumów towarzyszyć będą trzy cykle stripów: "Brzdące z Troy", "Gobliny" i "Heroic Pizza" (ten ostatni od drugiego numeru).

Redakcja podkreśla, że wybrała do magazynu najpopularniejsze, po seriach ze świata Troy, komiksy fantasy z Soleil, tworzone przez znanych i uznanych autorów. Potwierdzają to liczby: szósty tom "Lasów Opalu" miał na rynku frankofońskim 80 tysięcy egz. nakładu, a siódmy tom "Rozbitków z Ythaq" 75 tysięcy; obydwa zmieściły się w dziesiątce bestsellerów wydawnictwa.

Głównym targetem "Fantasy Komiks" maja być fani fantastyki oraz okazjonalni czytelnicy komiksów, którzy z różnych powodów nie kupują albumów. Ma to być magazyn z "dobrymi czytadłami".

Zobacz też szczegółowe informacje o planach Egmontu.

[Jarek Obważanek]

[Kadr z komiksu "Samuraj" Jean-François Di Giorgia i Frédérica Genêta]
Kadr z komiksu "Samuraj" Jean-François Di Giorgia i Frédérica Genêta
Więcej o magazynie "Fantasy Komiks" - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa