NEWSROOM

czwartek, 7.01.2010

zapowiedzi

Potrójna dawka fantasy w nowym magazynie Egmontu

W marcu Egmont zamierza uruchomić nowy miesięcznik zatytułowany "Fantasy Komiks". Mają w nim pojawiać się serie pierwotnie wydane we Francji nakładem oficyny Soleil, europejskiego lidera w dziedzinie komiksów fantasy. Według deklaracji edytora mają to być najpopularniejsze europejskie tytuły tworzone przez znanych autorów, w tym m.in. Scotcha Arlestona (scenarzystę komiksów ze świata Troy) i Yves'a Swolfsa (autora "Księcia nocy").

Magazyn ma mieć 160 stron w formacie 17 x 26 cm i cenie 19,99 zł. W każdym numerze mają znaleźć się trzy pełne albumy, krótkie formy humorystyczne oraz publicystyka. Tytuł ma być dostępny nie tylko w księgarniach, ale również wybranych kioskach.

Premiera pierwszego numeru planowana jest na około 20 marca, a ewentualna przedpremiera na WSK (13-14 marca). Mają znaleźć się w nim pełne pierwsze albumy z serii "Rozbitkowie z Ythaq", "Legenda" i "Lasy Opalu", a także wybrane odcinki "Brzdąców z Troy" i "Goblinów". Poniżej opisy poszczególnych serii.

Uzupełnienie: Przeczytaj dodatkowe informacje na temat magazynu.

Zobacz też szczegółowe informacje o planach Egmontu.

[opr. na podst. materiałów wydawcy]

[Kadr z komiksu "Legenda" Yves'a Swolfsa]
Kadr z komiksu "Legenda" Yves'a Swolfsa

"Rozbitkowie z Ythaq" tom 1: "Terra incognita"
Tytuł oryginału: "Les naufragés d’Ythaq" tome 1: "Terra incognita"
Scenariusz: Scotch Arleston (Christophe Pelinq)
Rysunki: Adrien Floch
Kolory: Crazytoons

Opis wydawcy:

Na nieznanej astrografom planecie rozbija się statek kosmiczny. Z wypadku cało wychodzą dwie kobiety i mężczyzna. Teraz będą musieli przeżyć w dzikim, obcym świecie. Znakomite połączenie fantasy z science-fiction autorstwa scenarzysty serii o świecie Troy.

[Egmont Polska]

"Legenda" tom 1: "Wilcze dziecię"
Tytuł oryginału: "Legende" tome 1: "L'enfant loup"
Scenariusz: Yves Swolfs
Rysunki: Yves Swolfs

Opis wydawcy:

W wyniku przewrotu pałacowego prawie cała rodzina prawowitego władcy zostaje wymordowana. Z rzezi ratuje się tylko mały chłopiec. Przygarnięty przez człowieka-wilka, będzie przez niego przygotowywany do walki o ojcowski tron. Klasyczny komiks fantasy autora "Księcia nocy".

[Egmont Polska]

"Lasy Opalu" tom 1: "Bransoleta Coharsa"
Tytuł oryginału: "Les forets d'Opale" tome 1: "Le bracelet de Cohars"
Scenariusz: Scotch Arleston (Christophe Pelinq)
Rysunki: Philippe Pellet
Kolory: Goussale

Opis wydawcy:

Darko, syn zwykłego optyka, okazuje się zbawcą ze starej przepowiedni. Ma sprawić, że powrócą wypędzeni Tytani Światła – musi stanąć do walki z tyranią skostniałego duchowieństwa. Krwawa, pełna szalonych przygód seria.

[Egmont Polska]

Potrójna dawka fantasy w nowym magazynie Egmontu - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa