NEWSROOM

Planowany na 14 grudnia "Szninkiel" w ekskluzywnym, czarno-białym wydaniu został ostatecznie przeniesiony na przyszły rok z przyczyn produkcyjnych niezależnych od wydawcy.

Egmont ogłosił też dzisiaj listę albumów planowanych na 25 stycznia 2010 roku. Wygląda ona następująco:

Zarówno "Hellboy", jak i "Martha Washington" mają ukazać się w dwóch tomach (prawdopodobnie sprzedawanych łącznie, tak jak "Świat Edeny" Moebiusa).

Ponadto na opaskach, okładkach i wewnątrz albumów wydanych przez Egmont w listopadzie znalazł się szereg zapowiedzi nowych tytułów:

  • W ramach kolekcji Sensacja ma ukazać się "Wydział Lincoln" ["La branche Lincoln"] narysowany przez Piotra Kowalskiego do scenariusza Emmanuela Herzeta. Główny bohater, Tedd Voss, w momencie śmierci swojego ojca wchodzi w posiadanie fortuny oraz skrzynki pełnej skrzętnie przechowywanych dokumentów. Odnajduje w niej zakodowany notes oraz dossier opatrzone ornamentem cerbera. W ten sposób, zupełnie nieświadomie, odkrywa istnienie tytułowego wydziału Lincoln – amerykańskiej agencji rządowej, która niekoniecznie dobrze przyjmuje do wiadomości fakt prywatnego śledztwa prowadzonego przez młodego bohatera.
  • Natomiast w ramach kolekcji Science Fiction planowany jest cykl "Sky Doll" duetu Alessandro Barbucci i Barbara Canepa. Tytułowe Sky Doll to pozbawione obywatelskich praw androidy najnowszej generacji o kobiecej aparycji, których rolą jest zaspokajanie pragnień i żądz. Jedna z nich, Noa, z pomocą dwojga innych bohaterów ucieka przed tyranią właściciela i wyrusza wraz z nimi w intergalaktyczną misjonarską podróż na planetę ogarniętą rzekomą herezją. Po drodze dowiaduje się, że być może jest czymś więcej niż tylko syntetyczną lalką. Zaliczana do gatunku scence-fiction seria rozgrywa się w świecie z pogranicza religijnego totalitaryzmu i cyber-kultury.
  • Kolejnym komiksem z Batmanem ma być "Whatever Happened to the Caped Crusader?" napisany przez Neila Gaimana a zilustrowany przez Andy'ego Kuberta. Jego akcja toczy się w obskurnym barze, gdzie zgromadzeni po śmierci protagonisty bohaterowie opowiadają swoje historie na temat życia i śmierci Mrocznego Rycerza. Co ciekawe, ich wersje wydarzeń są między sobą sprzeczne. W amerykańskim wydaniu albumowym poza tytułową historią pojawiły się trzy inne napisane przez Gaimana: opowieść o początkach Poison Ivy z "Secret Origins" nr 36, opowieść o początkach Riddlera z "Secret Origins Special" nr 1 oraz scena z planu produkcji komiksu z Batmanem i Jokerem w rolach głównych z mini-serii "Black and White" (ten short ukazał się w Polsce nakładem TM-Semic w "Wydaniu Specjalnym" nr 1/1997).
  • Drugi tom zbiorczego "Lucky Luke'a" ma zawierać oryginalne odcinki 13 – 15: "Sędzia", "Na podbój Oklahomy" i "Ucieczka Daltonów".

Zobacz też szczegółowe informacje o planach Egmontu.

[Jarek Obważanek; opisy "Wydziału Lincoln" i "Sky Doll": Jakub Syty]

[Kadr z komiksu "Wydział Lincoln"]
Kadr z komiksu "Wydział Lincoln"
Egmont (nie tylko) w styczniu 2010. Kowalski, "Sky Doll" i Batman wg Gaimana - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa