NEWSROOM

niedziela, 27.09.2009

zapowiedzi

3. Polski Dzień Darmowego Komiksu

Obchody przypadającego na festiwalową sobotę Polskiego Dnia Darmowego Komiksu, wydarzenia nawiązującego do amerykańskiego Free Comic Book Day, mają uświetnić w tym roku dwa tytuły. Jeden tradycyjnie ma wydać pomysłodawca PDDK, timof, natomiast drugi ma ukazać się nakładem Dolnej Półki.

Darmowym komiksem dodawanym do zakupów na stoisku timofa i cichych wspólników będą "Muchy". Edytor ujawnił okładkę narysowaną przez Karola "KRLa" Kalinowskiego, ale nie zdradził żadnych innych informacji na temat tej pozycji.

Dolna Półka z kolei przygotowuje zbiorcze wydanie kolekcjonerskie komiksu "Pogaduszki Pana Gruszki" Lorda EE BaOBaba. Jest to komiks ideologiczny, ilustrujący filozofię mosznaizmu, publikowany pierwotnie w drugiej połowie lat 90. XX w. w magazynie nieregularnym "Ektopia". Album zawierać będzie wszystkie opublikowane tam plansze, a także, dodatkowo, odcinek "Chormony Buzują", który nigdy wcześniej nie ukazał się drukiem. Na potrzeby tego wydania część plansz została przygotowana od nowa przez autora. Komiks będzie miał 20 czarno-białych stron formatu A4. Sam autor, Lord EE BaOBab, będzie najprawdopodobniej obecny w sobotę na stoisku Dolnej Półki w Textilimpexie. Wszystkie komiksy z tej serii przeczytasz na stronie Gruszka on line, gdzie znajduje się również galeria i encyklopedia Pana Gruszki.

Uzupełnienie: Ongrys dołączył do 3. PDDK z "Indiańską próbą" Konrada T. Lewandowskiego i Szarloty Pawel.

Zobacz też wciąż powstającą listę premier festiwalowych.

[opr. na podst. materiałów wydawców]

3. Polski Dzień Darmowego Komiksu - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa