KARTOTEKA

przykładowe plansze


kup w Imago.com.pl

"Na szybko spisane. 1980 - 1990"
Scenariusz: Michał "Śledziu" Śledziński
Rysunki: Michał "Śledziu" Śledziński
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 03.2007
Liczba stron: 52
Format: 21 x 29,7 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 29,90 zł
ID: 1643

WRAK POLECA

Recenzja

Michał "Śledziu" Śledziński tak mówił o swoim komiksie w wywiadzie dla belowradars.com: "To rodzaj pamiętnika pewnego introwertycznego człowieczka. Sam bohater emocjonalnie jest mi tak daleki, jak tylko może być, zupełnie niekompatybilny z moją ekstrawertyczną osobowością.

Paradoksalnie, dzięki temu dystansowi, jest to najbardziej osobista rzecz, jaką kiedykolwiek napisałem i narysowałem. Mogłem odszukać w swoim życiu najsłabsze akcje, jakie mi się przydarzyły i opisać je bez koloryzowania, czy przekłamania. Sama fabuła za to została spięta klamrami, które są wymyślone, są bajką. Czytelnik będzie miał sporo frajdy w doszukiwaniu się tego, co mogłoby być prawdą."

"Na szybko spisane" to bardzo intymna, zabawna i wzruszająca opowieść o pewnym etapie życia głównego bohatera. To równocześnie jeden z najciekawszych, najbarwniejszych opisów tamtej, tak burzliwej i ważnej dla Polski, dekady.

Śledziu odtwarza fascynującą krainę dzieciństwa nie tylko swojego, ale całego pokolenia urodzonego na przełomie lat 70. i 80. Gra w noża i oranżada w woreczku, klocki lego i pierwsze komputery, telewizja i kasety VHS - wszystko to jak w kalejdoskopie przewija się przez strony tego komiksu. I przypomina, że dla dzisiejszych dwudziestoparolatków były to rzeczy równie ważne, co Solidarność, stan wojenny i 1989 dla całej Polski.
[Kultura Gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa