NEWSROOM

sobota, 25.09.2010

zapowiedzi

Ekskluzywne portfolio Jerzego Wróblewskiego

W związku z licznym prośbami wydawnictwo BB-Team zdecydowało się nadać fragmentom archiwów Jerzego Wróblewskiego wymiar kolekcjonerski i wydać ekskluzywne portfolio. Ze względu na jego unikatowy charakter będzie przygotowane w zaledwie kilkudziesięciu ręcznie numerowanych egzemplarzach w cenie 50,00 zł. Ponadto BB-Team gwarantuje nabywcom, że większość z prac dostępnych w wydawnictwie nie będzie później reprodukowana w żadnej innej formie.

W skład portfolio wejdą tak unikatowe pozycje, jak:

  • próbna plansza komiksu „Kapitan Kloss” (sic!) wykonana na zlecenie Wydawnictwa Sport i Turystyka na początku 1972 roku,
  • próbna plansza komiksu „Lądowanie w Andach” wykonana na konkurs ogłoszony przez wydawnictwo KAW,
  • pierwsza wersja 27. strony z komiksu „Granatowa Cortina” (rekonstrukcja zniszczonej planszy),
  • prawdopodobnie próbna plansza adaptacji parakomiksu „Długie łodzie Wikingów”.
  • próbna plansza komiksu „Sheriff’s Daughter”,
  • próbna plansza komiksu „The Return of Speedy Missile”.

Zestaw uzupełnia 8 kartek pocztowych (m.in. żart przygotowany na potrzeby amerykańskiego wydania „Playboya”, reprint poszukiwanej kartki z kapitanem Żbikiem i wiele innych) oraz 6 zakładek m.in. z rysunkami zapowiadającymi opowieści drukowane w „Dzienniku Wieczornym”. Całość umieszczona w eleganckiej teczce zaprojektowanej przez Andrzeja Janickiego.

Portfolio będzie dostępne podczas MFKiG w Łodzi na stoisku Zin Zin Press, być może kilka sztuk zostanie przeznaczonych do sprzedaży internetowej. Konkretne numery egzemplarzy można już teraz rezerwować pod .

Natomiast w niedzielę 3 października o godz. 13.00 w sali 221 Łódzkiego Domu Kultury w ramach MFKiG odbędzie się spotkanie „Wróblewski nieznany”, w ramach którego pokazane zostaną fragmenty nieznanego dorobku Jerzego Wróblewskiego. Szczegóły na blogu Binio Bill i inni.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

[Zawartość portfolio]
Ekskluzywne portfolio Jerzego Wróblewskiego - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa