NEWSROOM

sobota, 25.09.2010

zapowiedzi

Papierowy „Biceps” zadebiutuje na MFKiG

„Biceps” to nowy zin komiksowy powołany do życia przez Jacka „Ystada” Jastrzębskiego, Łukasza „arcza” Mazura i Mateusza „TeO” Trąbińskiego. Pierwszy numer ma być dostępny na MFKiG w Łodzi na stoisku kultury gniewu w cenie 7,89 zł za 40 czarno-białych stron. Kolejne numery mają pojawiać się dwa razy w roku (w kwietniu i październiku).

„Biceps” jest ukłonem w stronę zapomnianej już nieco xeroprasy. Co prawda cały nakład zostanie wydrukowany, ale redaktorzy mają nadzieję, że duch dawnych fanowskich inicjatyw unosi się pomiędzy stronami zina. Do współpracy zaprosili i zapraszać będą komiksiarzy, których szanują jako twórców i jako ludzi – zarówno tych, którzy z ołówkiem w ręku gryzmolą kolejne kadry, jak i tych, którzy słowem dzielą się komiksowymi wrażeniami z bliźnimi.

Dzięki nim powstał zin, w którym znalazły się formy krótsze, dłuższe, paski, felietony i recenzje. Redakcja stara się też robić rzeczy, których wcześniej na próżno było szukać w podobnych wydawnictwach, takie jak kącik kulinarny czy krzyżówka z nagrodami.

Za okładkę pierwszego numeru odpowiada Łukasz Mazur. Pomysł na „biceps z Milo” pojawił się podczas jednego z redakcyjnych spotkań i taka mieszanka kultury i kulturystyki ma być prezentowana również w przyszłości.

W pierwszym numerze znajdą się prace Przemka Badowskiego, Mariusza Ciechońskiego, Tomasza Grządzieli, Daniela Grzeszkiewicza, Szymona Holcmana, Andrzeja Janickiego, Tomasza Kontnego, Pawła Kumpiniewskiego, Jacka Kuziemskiego, Przemysława Pawełka, Marcina Podolca, Tomasza Pstrągowskiego, Roberta Sienickiego, Jacka Skrzydlewskiego, Wojciecha Stefańca, Agaty Wawryniuk, Katarzyny Witerscheim oraz redakcyjnej trójcy.

Gościnie wystąpi Tony Sandoval z sześciostronicowym komiksem „Lycanthrope/Wilkołak”.

Więcej informacji o „Bicepsie” znajdziesz na blogu zina. Szczegółowy spis treści oraz przykładowe plansze mają zostać ujawnione w poniedziałek.

[opr. na podst. blogu Bicepsa]

[Kadr z komiksu Tony’ego Sandovala]
Kadr z komiksu Tony’ego Sandovala
Papierowy „Biceps” zadebiutuje na MFKiG - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa