NEWSROOM

sobota, 25.09.2010

wystawy

Terror Niewiadomskiego w Kawangardzie

Dzisiaj o godz. 17.00 w warszawskiej Kawangardzie (ul. Wilcza 32) odbędzie się wernisaż wystawy prac Tomasza Niewiadomskiego zatytułowanej „Terror na wizji” i spotkanie z autorem. Ekspozycja związana jest ze zbliżającą się premierą komiksu pod tym samym tytułem. Poza planszami z nowego zeszytu na ścianach Kawangardy zawisną oryginalne okładki poprzednich albumów. Wystawa będzie czynna do 17 października. Jej kuratorem jest Dariusz Cybulski.

Tomasz Niewiadomski – urodzony 24 stycznia 1971 r. Absolwent Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie (ukończonej w 1997 r. dyplomem z wyróżnieniem), od 1991 współpracuje z „Nową Fantastyką” (gdzie w 1994 r. debiutował „Ratman”) i „Czasem Fantastyki” rysując ilustracje i komiksy.

Jego prace pojawiały się też w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Życiu”, „Kocich Sprawach”, „Rynkach Zagranicznych”, „Newsweeku” i wielu innych tytułach.

Miłośnik kotów, człowiek ze wspaniałą wyobraźnia, autor, który stworzył gamę znakomitych bohaterów z Ratmanem i Nerwolwerem na czele, nie zapominając także o kultowym Bolo.

[opr. na podst. informacji organizatora]

Terror Niewiadomskiego w Kawangardzie - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa