NEWSROOM

piątek, 24.09.2010

zapowiedzi

Sztybor i Nowacki w zbiorku miłosnym

„Tainted” – antologia komiksów narysowanych przez Piotra Nowackiego do scenariuszy Bartosza Sztybora ma mieć oficjalną premierę na MFKiG w Łodzi. Album zostanie wydany nakładem timofa i cichych wspólników w ramach imprintu Mroja Press. Ma mieć 60 kolorowych stron formatu 148 × 210 mm w twardej oprawie. Zobacz sześć plansz ze środka.

Mówi się, że „Love is all around”, jak nucił zespół The Troggs. Owszem, lecz zdarza się, że ta miłość bywa niespełniona, trudna, a często i skażona, o czym śpiewała Gloria Jones w „Tainted Love”. Miłość ma bowiem wiele twarzy, tych pełnych radości i spełnienia ale także tych zatroskanych i rozczarowanych.

I wszystkie one były inspiracją dla „Tainted”, zbioru kilku historii o miłości. Tej niełatwej i wymagającej poświęceń. Tej szczerej, choć niemożliwej do spełnienia. Tej najpiękniejszej, a jednocześnie bardzo bolesnej. Tej, której każdy kiedyś doświadczył. „Tainted” to sześć opowieści pozbawionych słów, natomiast wypełnionych prawdziwymi emocjami.

Album Bartosza Sztybora i Piotra Nowackiego zawiera pięć krótkich komiksów, publikowanych wcześniej w magazynach i prezentowanych na festiwalach (w tym nowelkę „Szóstego dnia”, nagrodzoną na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2008 roku). Każdy z epizodów został odświeżony graficznie i pokolorowany przez niezwykle utalentowanych specjalistów w tej dziedzinie (Sebastiana Skrobola, Radosława Czyża, Ewę Juszczuk, Tomasza Pastuszkę i Tomasza Zycha). Poza tym album zawiera 20-stronicową nigdy wcześniej niepublikowaną historię, a także kilka rysunkowych niespodzianek.

Jednak najważniejsze, że „Tainted” to 60 stron pełnych szczerego – podszytego doświadczeniami i obserwacjami – spojrzenia na miłość.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

[Kadr z komiksu „Tainted” Bartosza Sztybora i Piotra Nowackiego]
Sztybor i Nowacki w zbiorku miłosnym - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa