NEWSROOM

Tadeusz Baranowski poinformował, że zakończył prace nad długo oczekiwanym albumem wieńczącym przygody Bąbelka i Kudłaczka zatytułowanym „Na wypadek wszelki woda, soda i Bąbelki (oraz Kudłaczki)”. W miniony piątek wysłał komplet materiałów do drukarni. Pomocy w wydaniu albumu bezinteresownie udziela Baranowskiemu wydawnictwo Ongrys.

Nakład po wydrukowaniu trafi do rąk autora, który osobiście zajmie się dodatkowymi pracami (takimi jak rysowanie i wklejanie odręcznych rysunków do albumów, wpisywanie dedykacji, umieszczanie DNA bohaterów w torebkach, przyklejanie na okładki kopii medaliku itp., itd.) i wysyłką.

Album powstawał z przerwami od stycznia 2006 roku. Stanowi drugi z cyklu komiksów pożegnalnych, w których to wszyscy żegnają się ze sobą – autor z bohaterami, bohaterowie z czytelnikami, czytelnicy z autorem itd. Pierwszym albumem z tej serii jest wydany w roku 2005 „Tffffuj! Do bani z takim komiksem” poświęcony profesorowi Nerwosolkowi i Entomologii Motylkowskiej.

Przygody Bąbelka i Kudłaczka ukazywały się w latach 1976–1977 w czasopiśmie „Świat Młodych”, były też wydane w albumach w latach 80. oraz w 2004 roku. Na początku bieżącego roku wszystkie dotychczas opublikowane przygody zostały wydane w specjalnym albumie przez sklep Gildia.pl oraz oficyny Atropos i Ongrys (limitowany nakład szybko się wyczerpał).

Już wkrótce więcej informacji o ostatecznej zawartości albumu „Na wypadek wszelki...” oraz dołączonych do niego dodatkach i sposobie jego nabycia.

[opr. na podst. informacji autora i wydawcy]

Pożegnalny album z Bąbelkiem i Kudłaczkiem już w drukarni - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa