NEWSROOM

sobota, 11.04.2009

zapowiedzi

Hanami szczegółowo o "Królu Wilków"

Wydawnictwo Hanami zaprezentowało opisy i polskie okładki dwóch zapowiedzianych na najbliższe miesiące tytułów: drugiego tomu "Muzyki Marii" Usamaru Furuyi oraz "Króla Wilków" Buronsona i Kentaro Miury.

Więcej informacji o planach Hanami znajdziesz tutaj.

[Jarek Obważanek]

"Muzyka Marie" tom 2
Scenariusz: Usamaru Furuya
Rysunki: Usamaru Furuya
Data wydania: 15.05.2009
Wydawca oryginału: Gentosha Inc.
Liczba stron: 250
Format: 15 x 21 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały, 6 stron w kolorze
Cena: 33,90 zł

Opis wydawcy:

Pierwszy tom "Muzyki Marie" zakończył się nader dramatycznie. Początek drugiego przynosi co prawda kilka odpowiedzi, ale stawia również nowe pytania. Po co została stworzona Marie? Jak wyglądałby świat bez niej? Czy ludzie są z natury dobrzy czy źli? Czy prawdziwa wiara jest tylko jedna?

Usamaru Furuya nie tylko odsłania kolejne elementy łamigłówki, przedstawiając stworzone przez siebie uniwersum coraz dokładniej, ale przede wszystkim zmusza czytelnika do głębszego zastanowienia się nad otaczającym go światem.

[Hanami]

"Król Wilków"
Scenariusz: Buronson (Yoshiyuki Okamura)
Rysunki: Kentarō Miura
Data wydania: 30.06.2009
Wydawca oryginału: Hakusensha, Inc.
Liczba stron: 416
Format: 13 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Cena: 34,00 zł

Opis wydawcy:

Młody historyk i wyśmienity kendoka, Iwa, wyrusza na wyprawę Jedwabnym Szlakiem, gdzie ginie bez wieści. Jego ukochana, Kyoko, podąża za nim, by go odnaleźć. Dziewczyna nie traci nadziei i wierzy, że Iwata żyje. Gdy podczas poszukiwań odkrywa amulet, który chłopak otrzymał od niej na szczęście, na niebie otwiera się wielki wir. Wciąga Kyoko i przenosi ją do XIII wieku – świata pełnego wojen i okrucieństwa. Do okresu, gdy panował Król Wilków.

Zbiorcze wydanie dwóch historii: "Króla Wilków" ["Ōrō"] oraz "Legendy Króla Wilków" ["Ōrō den"], stworzonych przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów: Buronsona i Keitarō Miurę.

Buronson to pseudonim artystyczny Yoshiyukiego Okamury – znanego japońskiego scenarzysty, urodzonego w 1947 roku w miejscowości Saku, w prefekturze Nagano. Karierę w branży komiksowej rozpoczął on w 1972 roku historią "Pink Punch: Miyabi". Na swoim koncie ma kilkadziesiąt tytułów (wiele z nich to wielotomowe serie). Największą sławę przyniosła mu utrzymana w postapokaliptycznym klimacie seria "Hokuto no ken", do której rysunki robił Tetsuo Hara.

Kentarō Miura urodził się w 1966 roku w miejscowości Chiba. Rysowanie komiksów rozpoczął już w wieku 10 lat. Obecnie niemal cały jego czas twórczy pochłania seria "Berserk", wydawana od 1990 roku. Miura trzykrotnie pracował z Buronsonem. Owocem tej współpracy były: "Król Wilków" (1989 r.), "Legenda Króla Wilków" (1990 r.) oraz "Japan" (1992 r.).

[Hanami]

Hanami szczegółowo o "Królu Wilków" - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa