ZAPOWIEDZI

Siedmioróg


data wydania nieznana

"Les Chroniques de la lune noire" tom 1: "Le Signe des ténebres"
Scenariusz: Froideval
Rysunki: Olivier Ledroit


"I.R.$." tom 1: "Droga fiskalna"
Scenariusz: Stephen Desberg
Rysunki: Bernard Vrancken

Larry B. Max pracuje w wydziale specjalnym I.R.S. (Internal Revenue Service), wszechpotężnego urzędu podatkowego w USA. Jak pianista wirtuoz potrafi czytać partytury Mozarta, tak Larry potrafi odczytywać schematy ukrywania wpływów i prania pieniędzy, ma dodatkowo dostęp do najnowocześniejszych systemów informatycznych, co daje mu wszystko, co jest potrzebne, by skutecznie wykazywać powiązania między fortunami a przestępczością. Jedna z jego najdelikatniejszych spraw dotyczy arcybogatego amerykańskiego Żyda, znanego z zaangażowania w odzyskiwanie dóbr skonfiskowanych przez Nazistów. Przyglądając się przez lupę kontom miliardera, Larry rozpoczyna niebezpieczna "podróż" ku źródłom jego wielkiej fortuny.

Ten nowoczesny, dynamiczny, pełen napięcia i tajemnic thriller bazuje na współczesnych intrygach polityczno-finansowych.
[Błażej - Lagafium]


"Niklos Koda" tom 3: "Inch Allah"
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Olivier Grenson


"Niklos Koda" tom 4: "Valses maudites"
Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Olivier Grenson


"Alvin Norge" tom 3: "Lucyber"

Scenariusz i rysunki: Chris Lamquet

przykładowe strony


"Les Arcanes de la Lune Noire" tom 1: "Ghorghor Bey"

Scenariusz: Froideval
Rysunki: Olivier Ledroit

Seria opowiada wcześniejsze losy bohaterów serii "Les Chroniques de la Lune Noire" ("Kroniki czarnego księżyca"), chociaż powstała później. "Kroniki..." to znana na Zachodzie seria heroic fantasy, przedstawiająca krainę mroczną i niebezpieczną, pełną magii i przemocy, rządzoną przez potężne imperium. Ghorghor Bey, pół-ogr stoi na czele bandy rzezimieszków spragnionych krwi, komiksy zaś opowiadają ich przygody.
[Błażej - Lagafium]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa