KARTOTEKA

"Mikropolis" tom 2: "Moherowe sny"
Scenariusz: Dennis Wojda
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 16.03.2009
Wydanie: II rozszerzone
Poprzednie wydanie: Mandragora 2002
Objętość: 72 strony
Format: 292 x 212 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 39,00 zł
ID: 2270*

Opis wydawcy:

Matki, nie czytajcie tego swoim dzieciom! Dzieci, nie czytajcie tego swoim misiom! Licealistki, nie czytajcie tego przed snem!

"Moherowe sny" to tytuł drugiego tomu znanej i popularnej serii o miasteczku Mikropolis. Album wydany po raz pierwszy w 2002 r. zyskał uznanie zarówno wśród czytelników, jak i krytyków, czego dowodem są zdobyte liczne nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Łodzi (Grand Prix, Nagroda Publiczności, Najlepszy Scenariusz), a także nagroda Koraka za najlepszy album polski oraz nominacja do Nagrody Pegaza w kategorii Sztuka.

W "Moherowych snach" można odnaleźć wiele odniesień do filmów Davida Lyncha i Wernera Herzoga oraz do opowiadań Franza Kafki i Rolanda Topora. Komiks nawiązuje stylistycznie do niemieckiego ekspresjonizmu i horrorów klasy B.

Album zawiera historie wcześniej publikowane w magazynie "Fluid" ("Poeta, śmierć i zupa cebulowa"), piśmie literackim "Meble" (cykl "Rewolucja krzeseł") oraz w antologii komiksowej "I co dalej kapitanie?" ("Kapitan nie istnieje"). W drugim wydaniu dodano m.in. historię "Braterstwo krwi", która wcześniej została wydrukowana w antologii "Komiks kontra AIDS".

[Egmont Polska]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa