KARTOTEKA

"Mikropolis" tom 1: "Przewodnik turystyczny"
Scenariusz: Dennis Wojda
Rysunki: Krzysztof Gawronkiewicz
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 10.12.2008
Wydanie: II rozszerzone
Poprzednie wydanie: Siedmioróg 2001
Liczba stron: 72
Format: 29,2 x 21,2 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 39,00 zł
ID: 2209*
Opis wydawcy:
Drugie, rozszerzone wydanie pierwszego tomu z cyklu "Mikropolis", wzbogacone o komiksy drukowane w magazynach "Exklusiv" i "The Cut" oraz nowy wywiad z Odkrywcami. Dennis Wojda całkowicie przeprojektował wygląd albumu. Wszystkie paski zostały ponownie zeskanowane i wyretuszowane, a dymki przeszły gruntowną korektę.

Mikropolis to małe miasteczko, architekturą przypominające postsocjalistyczne blokowiska, zamieszkane przez niezwykłych ekscentrycznych mieszkańców, z których każdy został obdarzony charakterystyczną osobowością. Wśród nich znajdziemy m.in. ucznia szkoły podstawowej Ozrabala, jego nadopiekuńczą babcię, tajemniczego doktora Murnaua, poetę Bruna, pijaka Borysa, nauczycielkę Pannę Julię, szynkarza Sama. Każde z nich posiada swoją historię, swoje miejsce i funkcję w miasteczku. Mikropolis jest miniaturą naszego świata, autorzy w doskonały sposób uchwycili wiele ludzkich przywar i słabości. Dodali do tego trochę absurdu i sporo wysmakowanego humoru. W scenariuszach nie brak również uniwersalnych problemów i filozoficznych pytań oraz licznych nawiązań do literatury, muzyki i kina.

Paski komiksowe z "Mikropolis" ukazywały się w prasie. Drukowały je m.in.: "Gazeta Wyborcza", "Wprost", "Aktivist", "DosDedos", "Brum", "Ślizg" "Fluid", "Meble", "Exklusiv", "The Cut" (Polska, Węgry, Czechy) oraz "Spirou" (Belgia).
[Egmont Polska]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa