KARTOTEKA
["Lucifer" book 1: "The Devil In The Gateway"]

"Lucyfer" tom 1: "Diabeł na progu"
Tytuł oryginału: Devil in the Gateway
Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Scott Hampton, Chris Weston, James Hodgkins, Dean Ormston
Kolory: Daniel Vozzo
Okładka: Duncan Fegredo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 28.01.2008
Wydawca oryginału: DC Comics - Vertigo
Data wydania oryginału: 06.2001
Liczba stron: 160
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 39,00 zł
ID: 1909*

 

Recenzja

Seria odpryskowa "Sandmana".

Opis wydawcy:
Lucyfer, najpiękniejszy i najbardziej wpływowy upadły anioł, był w serii Neila Gaimana postacią drugoplanową. W komiksie Mike'a Careya jest już głównym bohaterem.

Gwiazda Zaranna porzucił swe piekielne królestwo i przeniósł się do naszego świata. Jest teraz obywatelem Los Angeles, właścicielem modnej knajpy Lux. Żyje spokojnie, popija wino i podziwia piękne kobiety. Zmienia się to z chwilą, gdy w jego klubie pojawia się niespodziewany gość - jeden z najbardziej zaufanych aniołów Pana. Ma dla Lucyfera ofertę od samego Boga. A czego Gwiazda Zaranna żąda w zamian za wykonanie przysługi? Oczywiście obietnicy nietykalności i umożliwienia powrotu do nieba. Bardziej intrygujące jednak pozostaje pytanie: co tak ważnego ma zrobić Lucyfer, że Pan jest gotów go ułaskawić?

Ze wstępu Neila Gaimana:
"Lucyferowi należała się własna opowieść - to wydawało się oczywiste, przynajmniej dla mnie. Był arogancki, zabawny, błyskotliwy, chłodny, potężny, manipulował wszystkimi i dawniej władał piekłem, po czym porzucił swoje królestwo, bo uznał, że ma dosyć. Niebo nie mogło mu zaufać, a piekło go znienawidziło. Lecz każdy, kto miałby do wykonania czarną robotę, zwróciłby się do Lucyfera (tak przynajmniej ja bym zrobił)."

[Egmont Polska]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa