KARTOTEKA


kup w Imago.com.pl

"Wilq Superbohater" zeszyt 11: "Z piekła lobem"
Scenariusz: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Rysunki: Bartosz i Tomasz Minkiewicz
Wydawca: BM Vision
Data wydania: 1.04.2007
Liczba stron: 40
Format: 21,1 x 29,7 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: specjalistyczne, EMPiK
Cena: 9,99 zł
ID: 1666
"Z piekła lobem" to kolejna część klasycznej już serii "Wilq Superbohater" i, w opinii dotychczasowych czytelników, najlepszy jak na razie europejski komiks 2008 roku. Zasługuje on na miano arcydzieła choćby z powodu użycia na okładce koloru zwanego Rhodamine Red C.

Tym razem na album składa się cała masa krótkich historii połączonych jednak ze sobą w sposób niezauważalny dla wnikliwego czytelnika. A motywem wiodącym staje się słynna szekspirowska idea piłeczki tenisowej. "Bomba", "Tajemnica drobnych Pruczków", "Gołębie, wino i śpiew" to tylko niektóre z tytułów układają sie w ciągłe pasmo nieustannej rzezi pozytywnie działającej na miłe odczucia płynące z komiksowej zabawy. Dodać należy, że "Z piekła lobem" zawiera także pierwszy na świecie komiks-musical, wiele żartów rysunkowych (ponad 70.000 użytych kresek i kropek różnej długości) oraz pilota nowej serii komiksowej Tomasza Minkiewicza pt.: "Salwator".

Niestety jest też trochę pieprzonych gołębi.

Podsumowując: autorzy wykreowali niezwykle interesujący komiks, głównie dzięki autorom komiksu i ich niezwykłym kreacjom.
[BM Vision]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa