KARTOTEKA

przykładowe plansze

"KKK" nr 2 (23) 2004
Redaktor naczelny: Jan Korczyński
Okładka: Bartosz Minkiewicz
Wydawca: Atropos
Data wydania: 03.2004
Liczba stron: 56
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy + kredowy
Druk: czarno-biały + kolorowy
Dystrybucja: EMPiK, Kolporter, specjalistyczne
Częstotliwość: kwartalnik
Cena: 10,90 zł
ID: 0590
Po raz pierwszy w historii "KKK" miało premierę przed zapowiadaną datą wydania. 20 marca na stoisku wydawnictwa Atropos można było nabyć 23 numer "KKK", na pół miesiąca przed jego skierowaniem do szerokiej dystrybucji i to po wyjątkowej cenie.

Z okładki Wilq Bartosza Minkiewicza wprowadza w temat "Superbohaterowie", a w środku same sławy: "Wilq Superbohater" (Bracia Minkiewiczowie), "Jeż Jerzy" (Skarżycki/Leśniak), "Dust" (Truściński), "Benek Dampc" (Szyłak/Nowakowski), "Alma" (Gałek/Zabdyr), "Cień orła" (Mańko/Serkowski), "ProRock" (Franzblau/Gałek/Jędrzejewski), "Sunrise" (Sroka/Kołek) i "Mordechaj" (Franzblau/Cabała).

Ponadto spora dawka publicystyki: wywiad z Bartoszem i Tomaszem Minkiewiczami ("Promują się ci, którzy nic nie robią"), wywiad z Mateuszem Skutnikiem ("Mam nadzieję, że nie popadnę w sztampę"). Artykuły na temat komiksowych superbohaterów Ameryki, Japonii i Polski, indeksy "10 zawsze gotowych Superbohaterów" i "10 Superłotrów wszechczasów". Do tego "Batman", "Powers", "Marvels", "Kot rabina", "Miasto Grzechu", filmy i gry. Jak zawsze dawka bieżących tematów w działach "po lekturze", i "zapowiedzi" oraz felietony Tobiasza Piątkowskiego i Rafała Skarzyckiego.

Do numeru zostaną dołączone dwa z czterech plakatów: Jeż Jerzy, Psi Faktor, Wilq lub Sunrise (na jednym arkuszu).
[Jan Korczyński - KKK]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa