KONKURSY

 

Konkurs "Smoki"

Wydawnictwo Labirynt zaprasza serdecznie wszystkich twórców, znanych i nieznanych, zaawansowanych i początkujących do udziału w konkursie na ilustracje do albumu pt: "Smoki". Konkurs jest przeznaczony dla artystów używających tradycyjnych technik jak też cyfrowych. Jeżeli wierzysz w smoki, tęsknisz za smokami, kochasz smoki, interesujesz się smokami, walczysz ze smokami, nienawidzisz smoków; jeżeli rysujesz , malujesz, używasz ołówka, farb lub tabletu i komputera, a w Twoich pracach jest smok, smoki, smoczność totalne zasmoczenie weź udział w konkursie.

Szukamy kreatywnych artystów, szukamy ilustracji smoków jakich jeszcze nie było. Konwencja prac jest dowolna, czarno-białe i kolorowe, poważne i humorystyczne, od klasycznego fantasy, parafrazowanej historii, aż do science-fiction i cyberpunka (jedyną wykluczoną z konkursu techniką jest fotomontaż). Antologia artworków i krótkich form komiksowych pt: "Smoki" ma promować polskich artystów i ich twórczość. Antologia ukaże się w sprzedaży w maju 2005. Zawierać ona będzie część zarezerwowaną dla autorów zaproszonych przez wydawcę i galerię prac konkursowych. Album w formacie A4, drukowany w kolorze na kredowym papierze ma obejmować około 100 stron.

Nagrody

Wydawnictwo Labirynt przewiduje dwie pierwsze nagrody w kategoriach:

 • Artwork wykonany technikami tradycyjnymi - 500 zł
 • Artwork wykonany za pomocą technik cyfrowych - 500 zł

Spośród nadesłanych prac zostanie wybranych 6 wyróżnień, które zostaną nagrodzone Antologią Smoki.

Dwie pierwsze nagrody oraz wyróżnienia zastaną publicznie ogłoszone w dniu ukazania się antologii w sprzedaży. Nagrodzone i wyróżnione prace zostaną opublikowane w antologii. Spośrod nadesłanych prac zostaną również wybrane prace które zostaną opublikowane w antologii bezpłatnie.

Wszyscy artyści uzyskają zaproszenie do udziału w kolejnych tematycznych antologiach oraz zostaną wpisani w bazę ilustratorów wydawnictwa i do nich w pierwszej kolejności będą kierowane propozycje płatnej współpracy przy wydawaniu książek i komiksów.

Wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli nabyć egzemplarze antologii po 50% ceny okładkowej. Wybrane prace będą prezentowane w galerii internetowej www.labiryntboox.pl wraz z linkami do twórców.

Regulamin konkursu

 1. Prace są przyjmowane tylko i wyłącznie na nośnikach CD, wszystkie prace podpisane (autor, tytuł pracy, technika wykonania, format oryginału). Płyta podpisana, pliki w rozdzielczości 300 dpi, jpg. tiff lub psd, max. wymiar A3. W żadnym wypadku nie należy wysyłać prac za pomocą internetu ani wysyłać oryginałów pocztą!
 2. Prace z dopiskiem "Smoki" należy nadsyłać na adres wydawnictwa: Labirynt, ul. Wesoła 4, 05-816 Michałowice.
 3. Wszelkie dodatkowe pytania proszę kierować na adres labirynt(at)labirynt.pl lub tel. kom. 601 38 65 42.
 4. Nieprzekraczalny termin przyjmowania prac upływa 25 marca 2005
 5. Potwierdzenie uczestnictwa zostanie odesłane na wskazany adres internetowy lub pocztą tradycyjną (w takim przypadku autor dołącza zaadresowaną kopertę zwrotną i znaczek pocztowy)
 6. W dniach 25-30 marca 2005 na stronie www.labiryntboox.pl zostanie ogłoszona lista laureatów oraz zamieszczone w galerii fragmenty niektórych artworków.
 7. Autorzy biorący udział w konkursie proszeni są o wypełnienie formularza, podpisanie go czytelnie i przesłanie wraz z pracami.
 8. Prace przesłane bez formularza nie będą brały udziału w konkursie.
 9. Każdy autor może nadesłać dowolną ilość prac . Wydawnictwo Labirynt zastrzega sobie prawo do swobodnego wyboru ilości prac lub zamieszczenia pracy we fragmencie.
 10. Wydawnictwo nie zwraca materiałów nadesłanych na konkurs.
 11. Wszyscy uczestnicy konkursu będą mogli nabyć egzemplarze antologii po 50% ceny okładkowej.

Pobierz formularz zgłoszeniowy (format *.doc)

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa