NEWSROOM

wtorek, 11.01.2011

nagrody

Plebiscyt na komiks roku 2010

Jeszcze do soboty 29 stycznia (dwa tygodnie dłużej, niż pierwotnie planowano) głosować można w plebiscycie na Komiks Roku 2010 r. zorganizowanym przez firmę y communications. Głosujący w plebiscycie mogą wygrać pięć zestawów albumów komiksowych o takiej samej wartości.

Zabawa ruszyła w połowie grudnia i wraz z Albumem Roku, Filmem Roku i Grą Roku współtworzy inicjatywę, której celem jest wyłonienie najlepszego dzieła z danej dziedziny kultury.

Piątka dziennikarzy/krytyków komiksowych dokonało preselekcji 50 tytułów. Każdy dziennikarz wytypował po dziesięć pozycji, przy czym tytuły na poszczególnych listach nie powtarzają się. W związku z tym, że polski rynek komiksowy jest mały, natomiast z roku na rok rośnie popularność komiksów internetowych, a dostęp do komiksów anglojęzycznych jest łatwy, wśród 50 wybranych tytułów znalazły się również pozycje nie wydane w Polsce.

Po preselekcji Internauci dokonują własnego wyboru. Aby niczego nie sugerować głosującym dziesiątka każdego z dziennikarzy jest ułożona alfabetycznie. Oddane głosy są na bieżąco liczone i ułożone w aktualizowany ranking. O tym, jakie komiksy zwyciężą w plebiscycie, decydują Internauci.

Preselekcji w plebiscycie na Komiksie Roku dokonali: Jakub Demiańczuk, Sebastian Frąckiewicz, Jakub Oleksak, Maciej Reputakowski, Marek Turek.

[opr. na post. informacji organizatora]

Plebiscyt na komiks roku 2010 - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa