NEWSROOM

środa, 5.01.2011

zapowiedzi

Zbiorczy „Maus” w połowie stycznia

Premiera zbiorczego wydania „Mausa” Arta Spiegelmana została zaplanowana na 15 stycznia. Długo oczekiwany album ma 304 czarno-białe strony formatu 160 × 230 mm w twardej oprawie i cenie 69,00 zł + VAT. Do dnia premiery można zamawiać go za pośrednictwem strony wydawnictwa w cenie 55,00 zł z wysyłką. Na oficjalnej stronie komiksu przeczytasz 10 wybranych stron.

„Maus” to jedna z najważniejszych powieści graficznych w historii tego medium. Dzieło mistrzowskie, odważne pod względem formy i treści, jest próbą zrozumienia historii XX wieku z perspektywy indywidualnych ludzkich losów. „Maus”, jako pierwszy komiks w historii, został uhonorowany nagrodą Pulitzera w 1992 roku.

Pierwsza część komiksu wprowadza czytelnika w świat trudnych relacji rodzinnych łączących Władka Szpigelmana i jego syna Arta. Komiks opowiada historię Władka z okresu jego życia w Polsce w Bielsku Białej, na krótko przed wybuchem wojny i po wkroczeniu Niemców do Polski. W drugiej części Władek kontynuuje swoją opowieść od momentu, gdy trafił do obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Komiks ukazał się pierwotnie nakładem Postu w dwóch tomach w 2001 r.

[opr. na post. informacji wydawcy]

[Kadr z komiksu „Maus” Arta Spiegelmana]
Zbiorczy „Maus” w połowie stycznia - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa