NEWSROOM

środa, 27.10.2010

zapowiedzi

„Diefenbach” powraca

Wydawnictwo kultura gniewu zaprezentowało okładkę i opis komiksu „Diefenbach. Zanim wzejdzie świt” Benedykta Szneidera. Album ma mieć 60 czarno-białych stron. Na razie nie wiadomo kiedy się ukaże, ile będzie kosztował a nawet jaki będzie miał ostatecznie format.

Strzeż się światła – może cię zabrać daleko – tam, gdzie nie dochodzi żadna ciemność.

Varg Vikernes, „Decrepitude II”

Hiena cmentarna okradająca trupy z pola bitwy. Zakonnica, w którą wdarło się zło i uczyniło brzemienną, skazana przez zakon na śmierć. Tajemniczy Łowca polujący na granicy światów – ludzi i potworów, życia i śmierci. I szczury.

Oto co znajdzie czytelnik na kartach komiksu „Diefenbach. Zanim wzejdzie świt” Benedykta Szneidera. Album, który powstawał bez mała dekadę, zachwyca warstwą graficzną i budzi lęk, odwołując się do klasyki gore i horroru, a także atmosfery norweskiego black metalu.To historia o winie i odkupieniu, rozgrywająca się podczas jednej nocy.

Dzięki wielkiemu talentowi, trosce o każdy detal opowieści Szneiderowi udało się stworzyć album, którego poszczególne sceny, jak i klimat całości, na długo zapadają w pamięć. Sugestywny, niepokojący „Diefenbach” to wielki powrót jednego z najlepszych polskich twórców komiksu.

Pierwsza część „Diefenbacha” ukazała się nakładem kultury gniewu i Zin Zin Press w 2002 roku.

[opr. na podst. materiałów wydawcy]

[Kadr z komiksu „Diefenbach” Benedykta Szneidera]
„Diefenbach” powraca - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa