NEWSROOM

piątek, 29.10.2010

zapowiedzi

„Konstrukt” zmiażdży umysły czytelników

„Konstrukt” to nowa seria komiksowa stworzona przez Jakuba Kiyuca. Pierwszy odcinek opatrzony numerem 1(4)/10 według aktualnych informacji ma trafić do kiosków 10 listopada. Ma mieć 40 stron formatu 170 × 260 mm w cenie 7,90 zł. Poza wydaniem standardowym mają być dostępne egzemplarze z trzema alternatywnymi, numerowanymi okładkami kolekcjonerskimi w cenie 12,90 zł (wszystkie widoczne po lewej). Zobacz osiem przykładowych stron ze środka.

Emil Aumbach w niewyjaśnionych okolicznościach utracił pamięć. Poprzez utrwalanie wydarzeń na taśmie magnetofonowej próbuje dotrzeć do zatartych wspomnień. I wszystko skończyłoby się happy endem, gdyby nie Filip Stix i mięsna kobieta-potwór, którzy psychicznym terrorem i manipulacją zmuszają go do naprawy urządzenia zwanego „stacją kontrolną”. Ale czy na pewno to Aumbach jest tutaj ofiarą? Tymczasem Eryk Horowitz i jego myślący, szukający seksualnych podniet wynalazek odkrywają nieliniowość czasu. Preludium do końca Rzeczywistości... 40 stron miażdżącego umysł szaleństwa!

Komiks jest inspirowany amerykańskimi i polskimi wydaniami zeszytowymi z lat 90. XX w. (w warstwie poligraficznej objawia się to zastosowaniem ulepszonego papieru gazetowego) i sugerowany jest dla dojrzałego czytelnika. Opowiada historię starcia ludzi/istot/idei, których niezwykła proweniencja pozwala im na kontrolę i dosłowne kształtowanie/zniekształcanie Rzeczywistości. Formalnie komiks odnosi się do wcześniejszych działań Jakuba Kiyuca w dziedzinie plastycznych instalacji przestrzennych oraz obiektów „umiejscowionych” w świecie po nuklearnej zagładzie.

Seria planowana jest na 84 odcinki. Pierwsze trzy (cztery licząc zerowy) mają ukazać się pod szyldem „Czarna Materia Przedstawia. Konstrukt”, kolejne mają nosić tytuł „Konstrukt”. Zeszyt zerowy nie trafi do sprzedaży, a jego fragmenty mają być prezentowane w Internecie.

Więcej informacji znajdziesz na blogu serii oraz na stronie „Ziniola” (w ramach cyklu „Kibicujemy”).

[opr. na podst. materiałów wydawcy]

[Kadr z komiksu „Konstrukt”]
„Konstrukt” zmiażdży umysły czytelników - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa