NEWSROOM

poniedziałek, 30.08.2010

zapowiedzi

„Pitu pitu” z Hanami na MFKiG

Pierwszy z dwóch tomów komiksu „Pitu pitu” [„Hanashippanashi”] Daisuke Igarashiego to kolejny tytuł planowany przez Hanami na 8 października (z przedpremierą na MFKiG). Album ma mieć 256 czarno-białych stron formatu 150 × 210 mm w cenie 32,00 zł.

– Jak to jest, że ty tak świetnie pływasz?
– Bo uwielbiam rybne sashimi.
– Czyli jeśli ktoś lubi surową koninę, będzie szybko biegał?

„Pitu pitu” to zbiór krótkich historii inspirowanych japońskim folklorem. Umiejscowione we współczesności opowieści wprowadzają czytelnika w niezwykły świat, pełen magicznych stworów, niecodziennych wydarzeń oraz barwnych postaci. Krótkie formy bawią i straszą jednocześnie, nieraz też zaskakują niespodziewaną pointą.

Daisuke Igarashi urodził się 2 kwietnia 1969 roku w Saitamie. Wiele lat mieszkał w prowincji Iwate, tak jak wielki, współczesny poeta japoński Kenji Miyazawa, z którym wiele go łączy – chociażby fantastyczne wizje cudów natury, jakie kreślą czy głęboki szacunek do wszelkich form życia. Nominowany i nagradzany podczas Japan Media Arts Festiwal (za serie „Majo” oraz „Kaiju no kodomo”). Jest również laureatem Nihon Mangaka Kyokai Sho (nagrody przyznawanej przez stowarzyszenie japońskich twórców komiksowych). Na jego twórczość mieli wpływ tacy artyści, jak Hayao Miyazaki czy Yoshiharu Tsuge. Sam również jest już wymieniany, jako źródło inspiracji (chociażby przez Yuki Urushibarę). Jego polski debiut miał miejsce w antologii „Japonia widziana oczyma 20 autorów”.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

[Kadr z komiksu „Pitu pitu” Daisuke Igarashiego]
„Pitu pitu” z Hanami na MFKiG - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa