NEWSROOM

środa, 18.08.2010

zapowiedzi

Debiut Bereniki na MFKiG

Wydawnictwo Taurus Media udostępniło okładkę, przykładowe plansze i opis anonsowanego na FKW komiksu „Wykolejeniec” narysowanego przez Berenikę Kołomycką („Bohaterowie” w antologii „44”) do scenariusza Grzegorza Janusza. 64-stronicowy album w formacie A4 i cenie 45,00 zł będzie pełnometrażowym debiutem autorki. Jego premiera planowana jest na MFKiG w Łodzi.

Godzina 4:53. Ze stacji Mimowola rusza pierwszy poranny pociąg osobowy. Na razie wszystko przebiega zgodnie z rozkładem jazdy. Nic nie zapowiada nieszczęścia.

Godzina 4:56. Podrzędny prestidigitator z cyrku Cuda & Dziwy zastanawia się, czy nie skończyć ze sobą. Stukot kół pociągu daje mu odpowiedź: Tak-Tak! Tak-Tak! Cyrkowiec kładzie się na torach. Pełna zmartwień głowa leży na zimnej, drżącej szynie. Katastrofa jest nieunikniona.

Przypomnę, że drugim planowanym przez Taurusa na MFKiG komiksem jest zbiorcze wydanie 2. i 3. tomu serii „Hector Umbra” Uliego Oesterlego. Album będzie miał 152 kolorowe strony formatu B5 w cenie 55,00 zł.

[opr. na podst. materiałów wydawcy]

[Kadr z czwartego tomu „Blacksada”]
Berenika Kołomycka w towarzystwie Krzysztofa Gawronkiewicza prezentuje Maciejowi Pietrasikowi z Taurus Media swój komiks podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa.
fot. Jarek Obważanek
Debiut Bereniki na MFKiG - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa