NEWSROOM

wtorek, 22.06.2010

spotkania

Modan i Schrauwen w Chłodnej 25

W czwartek 24 czerwca o godz. 18.00 w warszawskiej klubokawiarni Chłodna 25 (adres w nazwie) rozpocznie się spotkanie z Rutu Modan („Rany wylotowe”) oraz Olivierem Schrauwenem („Mój syn”, premiera na BFK). Dzieła tych oryginalnych, niebanalnych twórców były w ostatnich latach wielkimi komiksowymi wydarzeniami.

Rutu Modan, która za „Rany wylotowe” otrzymała nagrodę Eisnera w kategorii najlepszy album graficzny – nowy, przyleci do Warszawy prosto z Tel Awiwu, gdzie mieszka i wykłada sztukę komiksu i ilustracji na Akademii Sztuk Pięknych. Na spotkaniu na pewno opowie o swoim nowym, powstającym właśnie komiksie, którego akcja ma częściowo dziać się w Warszawie.

Olivier Schrauwen to belgijski autor, który zasłynął „Moim synem”, komiksem doskonale prezentującym jego wyjątkowy styl inspirowany klasycznymi amerykańskimi komiksami gazetowymi z początku XX wieku.

Spotkanie w Chłodnej 25 będzie jednym z dwóch przewidzianych podczas wizyty obojga autorów w Polsce. Drugie odbędzie się w sobotę 26 czerwca w Gdańsku podczas Bałtyckiego Festiwalu Komiksu.

[opr. na podst. informacji organizatorów]

[Kadr z komiksu „Mój syn” Oliviera Schrauwena]
Kadr z komiksu „Mój syn” Oliviera Schrauwena
Modan i Schrauwen w Chłodnej 25 - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa