NEWSROOM

środa, 9.06.2010

wydarzenia

Relacja z Finału Ligi Bitew Komiksowych 2010

28 maja wielkim finałem zakończyła się w warszawskim CDQ trwająca od miesiąca II edycja Ligi Bitew Komiksowych. W roli prowadzącego tradycyjnie wystąpił Przemysław „Gonzo” Pawełek. Do mistrzowskiego tytułu pretendowało sześcioro zawodników (podzielonych na dwie grupy), wyłonionych w odbywających się co czwartek eliminacjach.

W grupie pierwszej wicemistrz z ubiegłego roku, Mariusz „Wonder” Ciechoński,  zmierzył się z dwoma najbardziej spektakularnymi uczestnikami tej edycji: Kosmitą (w masce meksykańskiego zapaśnika) i Robocikiem (w srebrnym pudle z antenką na głowie). Po kolejnych potyczkach w grupie A okazało się, że każdy zawodnik ma po jednym zwycięstwie na koncie i niezbędna jest dogrywka na trzy sztalugi, którą zwyciężył Wonder.

W grupie drugiej w szranki stanęli: Roman Gajewski (zwycięzca ostatniej edycji konkursu FOR), Tomasz „Asu” Pastuszka (redaktor „Jeju” i „Kartonu”) oraz jedyna kobieta w gronie finalistów – Małgorzata „Margo” Dumin. W tym przypadku obyło się bez dodatkowych pojedynków i po trafnym zobrazowaniu tematów „Czemu Gonzo prowadzi bitwy komiksowe?” i „Juwenalia” do finału pewnie przeszedł Asu.

Najważniejsza walka wieczoru okazała się też najdłuższą. Pojedynki w tematach „Najmniej skuteczny czarny charakter”, „Wybory prezydenckie” i „Parada nierówności” zakończyły się remisami. Rozstrzygająca okazała się dopiero trzecia dogrywka, podczas której zawodnicy udzielili rysunkowej odpowiedzi na pytanie: „Po co studiować?”.

Pastuszka pokazał smutny los absolwenta najlepszych stołecznych uczelni, któremu na rozmowie o pracę proponuje się co najwyżej bezpłatny staż, więc ten wybiera udział w bitwach komiksowych. Rysunek Ciechońskiego przedstawiał znanego wszystkim Warszawiakom artystę-amatora grającego przy wejściu do metra Centrum z podpisem „Robert – 6 lat muzykologii” i to właśnie tę pracę publiczność uznała za godną mistrzowskiego pucharu.

Mariusz „Wonder” Ciechoński (ur. 1984r.) jest studentem animacji społeczno-kulturalnej na Wydziale Pedagogicznym UW, wcześniej ukończył już trzy kierunki (wszystkie po pierwszym roku). Wicemistrz I edycji Ligi Bitew Komiksowych. Rysuje do szuflady, publikuje sporadycznie – wyłącznie na swoim blogu Blender Finger. Członek Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego.

Zdjęcia z finału znajdziesz na stronie Ligi Bitew Komiksowych oraz w profilu Dominiki Węcławek na Facebooku.

Przeczytaj więcej o bitwach komiksowych.

[opr. na podst. informacji organizatorów]

[Mariusz „Wonder” Ciechoński odbiera puchar z rąk Pauliny Gosk]
Mariusz „Wonder” Ciechoński odbiera puchar z rąk Pauliny Gosk.
fot. Dominika Węcławek
Relacja z Finału Ligi Bitew Komiksowych 2010 - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa