NEWSROOM

sobota, 5.06.2010

zapowiedzi

Nowy rysownik „Pierwszej brygady”

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku wydawało się, że prace nad drugim tomem „Pierwszej brygady” postępują bez przeszkód – na dowód Janusz Wyrzykowski wrzucił w grudniu na YouTube filmik prezentujący proces rysowania jednej ze stron. Jednak kilka dni temu kultura gniewu ujawniła, że Wyrzykowski zrezygnował z pracy nad serią a jego obowiązki przejął Rafał Bąkowicz, autor serii „Das Łódź” i zwycięzca czwartego konkursu na komiks o powstaniu warszawskim.

Przyczyny wycofania się autora „Warszawskiego pacjenta” z prac nad kolejnymi odcinkami nie zostały ujawnione. Przedstawione w 2008 roku na stronie „Piechura” cztery plansze z „Tokijskiego łącznika” narysowane przez Wyrzykowskiego zostały usunięte, a na ich miejscu pojawiło się siedem stron wykonanych przez Bąkowicza. Tobiasz Piątkowski i Krzysztof Janicz zdradzili, że dokonali pewnych korekt w scenariuszu, by dostosować go do stylu nowego rysownika.

Akcja „Tokijskiego łącznika” toczy się w czasach wojny rosyjsko-japońskiej, a do znanych z pierwszego tomu bohaterów dołączyli m.in. doktor Judym i Antek.

[Jarek Obważanek]

[Jeden ze szkiców Rafała Bąkowicza do drugiego tomu „Pierwszej brygady”.]
Jeden ze szkiców Rafała Bąkowicza do drugiego tomu „Pierwszej brygady”. Zobacz więcej na blogu rysownika
Nowy rysownik „Pierwszej brygady” - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa