NEWSROOM

czwartek, 27.05.2010

wydarzenia

Finał Ligi Bitew Komiksowych 2010

W piątek 28 maja o 20:00 w warszawskim CDQ (ul. Burakowska 12) odbędzie się finał II edycji Ligi Bitew Komiksowych. Sześciu rysowników wybranych podczas bitew eliminacyjnych – Roman Gajewski, Mariusz „Wonder” Ciechoński, Tomasz „asu” Pastuszka, Kosmita, Małgorzata „Margo” Dumin oraz Robocik – będzie walczyć o tytuł Mistrza Ligi Bitew Komiksowych 2010.

Finał poprzedzi wykład Przemka Pawełka na temat historycznego spojrzenia na komiks superbohaterski w Stanach Zjednoczonych. Pojedynkom rysowników towarzyszyć będzie wystawa prac, które powstały podczas imprez eliminacyjnych oraz elektro-akustyczny jam Free The Electronic. Podczas pojedynków atmosferyczną muzykę tła zagra Pawlak, zaś muzycznym punktem kulminacyjnym imprezy będzie koncert zespołu Mama Selita.

13 maja w CDQ odbyła się trzecia i ostatnia bitwa eliminacyjna Ligi Bitew Komiksowych 2010. Z powodu chwilowej niedyspozycji Przemka Pawełka konferansjerką zajął się jeden z finalistów tej i poprzedniej edycji, Mariusz „Wonder” Ciechoński. Zawodnicy tradycyjnie zostali podzieleni na dwie grupy. W pierwszej znalazły się: Dorota „Dodo” Charuta, Małgorzata „Margo” Dumin oraz Konrad Wawrzonkiewicz. W drugiej, ponownie próbujący swych sił w bitwach Olga Wróbel i Tomasz „titos” Zych, a także Robocik (kolejny po Kosmicie zamaskowany uczestnik). W grupie pierwszej dopiero dogrywka na trzy sztalugi wyłoniła zwyciężczynię – Margo. Natomiast w grupie drugiej zacięty opór Wróbel i titosowi stawił osobnik ze srebrnym kartonem na głowie i to on znalazł się w finale. Po krótkiej przerwie, na przeciwko siebie stanęli pewni już awansu do Wielkiego Finału Margo i Robocik, z którego to pojedynku zwycięsko wyszła Margo.

Przeczytaj więcej o bitwach komiksowych.

[opr. na podst. informacji organizatorów]

[Tomasz „asu” Pastuszka i Mariusz „Wonder” Ciechoński (na drugim planie)]
Tomasz „asu” Pastuszka i Mariusz „Wonder” Ciechoński (na drugim planie)
Finał Ligi Bitew Komiksowych 2010 - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa