NEWSROOM

niedziela, 18.04.2010

zapowiedzi

Komiksowy przewodnik po Warszawie

Na Festiwalu Komiksowa Warszawa oficjalną premierę będzie miał „Komiksowy przewodnik po Warszawie”, wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego i Cafe Spokojna.

W formie krótkich, jedno i dwustronicowych, komiksów autorzy przybliżają miejsca, z którymi kojarzona jest Warszawa. Te 33 historii to podróż przez miasto z humorem, ale i refleksją nad miejscami, które stanowią jego tkankę i niezmiennie kojarza się ze stolicą. Autorzy nawet w tak krótkich formach potrafią zawrzeć mnóstwo skojarzeń z rzeczywistością i historią Warszawy, a czytelnik może wziąć przewodnik do ręki i zwiedzać miasto wraz z nim.

W projekcie udział wzięli scenarzyści: Koka Skowrońska, Bartosz Sztybor, Grzegorz Janusz, Tomasz Pastuszka, Janek Koza, Paweł Timofiejuk oraz rysownicy: Daniel Gutowski, Tomasz Niewiadomski, Marek Turek, Ada Buchholc, Bartłomiej Kuczyński, Maciej Pałka, Ewa Juszczuk, Jakub Rebelka, Janek Koza, Piotr Nowacki, Tomasz Pastuszka, Marek Oleksicki, Jan Kłosowski, Rafał Szłapa, Jacek Frąś, Tomasz Grządziela, Daniel Chmielewski, Rafał Trejnis, Przemysław Surma, Tomasz Kleszcz, Anna Helena Szymborska, Paweł Sambor, Olaf Ciszak, Paweł Pyzik, Tomasz Zych, Robert Sienicki, Karol Kalinowski, Łukasz Rydzewski, Michał Śledziński, Ireneusz Konior, Jarosław Gach i Wojciech Stefaniec. Na okładce znalazła się alternatywna wersja kolorystyczna ilustracji Przemysława Truścińskiego znanej z plakatu Festiwalu Komiksowa Warszawa.

Przewodnik ma 48 czarno-białych stron formatu B5 w miękkiej oprawie. Lada dzień będzie dostępny za darmo w punktach Warszawskiej Informacji Turystycznej, ponadto zdobyć go będzie można podczas Festiwalu Komiksowa Warszawa: w Centralnym Basenie Artystycznym i w lokalach, w których odbywają się poszczególne festiwalowe wystawy.

Spotkanie na temat „Komiksowego przewodnika po Warszawie” w ramach festiwalu zaplanowane jest na niedzielę na godzinę 14.30.

Zobacz też cztery plansze ze środka albumu.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

[Kadr z komiksu Grzegorza Janusza i Marka Turka]
Kadr z komiksu Grzegorza Janusza i Marka Turka
Komiksowy przewodnik po Warszawie - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa