NEWSROOM

wtorek, 23.03.2010

zapowiedzi

„Bunt krasnoludków” w kwietniu

W kwietniu nakładem wydawnictwa Ongrys ma ukazać się zapowiadany pierwotnie na marzec „Bunt krasnoludków” narysowany przez Szarlotę Pawel do scenariuszy Konrada T. Lewandowskiego. Komiks o objętości 56 stron formatu 215 x 290 mm ma być dostępny w miękkiej okładce w cenie 29,00 zł oraz w twardej w cenie 39,00 zł. Dzisiaj edytor udostępnił widoczną po lewej ostateczną okładkę albumu oraz poniższy tekst zapowiedzi.

Za górami, za lasami... Chociaż tak prawdę mówiąc to nie wiadomo gdzie, ani tym bardziej kiedy, było sobie ciche i senne miasteczko, w którym życie toczyło się regularnym i uświęconym tradycją trybem. Przynajmniej do czasu, kiedy rada miasta postanowiła opodatkować krasnoludki. Wkrótce potem mieszkańcy przekonali się, co potrafi taki krasnoludek...

Tytułowy „Bunt krasnoludków” ukazał się w „Świecie Młodych” w latach 1992–1993. Oprócz niego w albumie znajdą się: krótka historyjka „Indiańska próba” pochodząca z „Uśmiechu numeru” oraz zbiór pasków z cyklu „Żmija Malwinka” („Świat Młodych”, „Filipinka”, rok 1992).

[opr. na podst. informacji wydawcy]

„Bunt krasnoludków” w kwietniu - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa