NEWSROOM

Komiks „Boska tragedia” Macieja Łazowskiego ma ukazać się w kwietniu nakładem kultury gniewu. Ma mieć 52 kolorowe strony formatu 165 x 235 mm w miękkiej oprawie.

Halo, halo, czy jestem słyszalny? Tu mówi wasz Bóg. Muszę wam coś powiedzieć. Tak sobie patrzę od dłuższego czasu na ten świat i... Cóż, jestem rozczarowany. W związku z tym postanowiłem, że ludzkość przestanie istnieć. Tak. Muszę zrobić z wami to, co zrobiłem z dinozaurami. Które, swoją drogą, wolałem i były znacznie fajniejsze.

Tymi słowami zaczyna się komiks „Boska tragedia”, przewrotna opowieść o gniewie bożym, który ludzkość ściągnęła na siebie swoim nierozsądnym postępowaniem. Komunikat Wszechmogącego dociera do każdego zakątka globu i powoduje najpierw eksplozję paniki, a potem nagłą potrzebę pobożnego życia w nadziei na ocalenie. Jednak szybko okazuje się, że w boskim planie coś idzie bardzo nie tak...

„Boska tragedia” to albumowy debiut Macieja Łazowskiego, współtwórcy tak popularnych internetowych komiksów, jak „Bug City” czy „Hell Hotel”. To świetnie napisana komedia w stylu „Dogmy” Kevina Smitha, która  bawi, trzyma w napięciu, ale także nie boi się zadawać trudnych i niespotykanych w polskiej rozrywce pytań, jak np. „Co?”.

Poza „Boską tragedią” kultura gniewu planuje na kwiecień (czyli na Komiksową Warszawę) „Rany wylotowe” Rutu Modan oraz „Samotność rajdowca” Nicolasa Mahlera.

Zobacz też szczegółowe informacje o planach kultury gniewu.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

[Kadr z komiksu „Boska tragedia”]
Kadr z komiksu „Boska tragedia”
Współtwórca „Hell Holelu” solo w albumie - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa