NEWSROOM

wtorek, 16.02.2010

zapowiedzi

Lipiec w Hanami pod wpływem morfiny

W lipcu nakładem Hanami ma ukazać się komiks „Morfina” narysowany przez Kumiko Saiki do scenariusza Chiki Adachi. Album ma mieć 208 czarno-białych stron formatu 150 x 210 mm w miękkiej oprawie i cenie 29,00 zł.

Tytułowa morfina to alkaloid o działaniu odurzającym, przeciwbólowym oraz przeciwkaszlowym, wpływa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy. W medycynie stosowana w leczeniu chorób przewlekłych, w przypadku, gdy kuracje innymi lekami przeciwbólowymi są nieskuteczne. Dwieście miligramów morfiny zaaplikowane dożylnie lub podskórnie to dawka śmiertelna.

Komiks ukazywał się w odcinkach w latach 2007–2008 w magazynie „Feel Young”.

Chika Adachi – ur. w 1965 roku w prefekturze Yamagata, japońska pisarka. Zadebiutowała w 1998 roku powieścią „je te veux” [„chcę cię”], która wygrała Nagrodę Subaru Bungaku przyznawaną przez wydawnictwo Shueisha oraz prestiżową Nagrodę Akutagawy Ryunosuke.

Kumiko Saiki – pochodzi z prefektury Kanagawa. Zadebiutowała w 1995 roku w magazynie „Buke”. Stworzyła kilkanaście tytułów, w tym: „21 seiki no kimi e” [„Do ciebie z 21 wieku”], „Punky!” oraz „Wakareya” [„Miejsce rozstań”].

Zobacz też szczegółowe informacje o planach Hanami.

[opr. na podst. informacji wydawcy]

Lipiec w Hanami pod wpływem morfiny - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa