NEWSROOM
środa, 22.07.2009

konkursy

Polacy i Czesi o sobie w komiksie

Fundacja Centrala ogłosiła konkurs na komiksowy reportaż pod hasłem: "W sąsiednich kadrach. Polacy i Czesi o sobie w komiksie". Tematyka nadsyłanych prac musi nawiązywać do współczesnych lub historycznych relacji polsko-czeskich przy zachowaniu realistycznej fabuły (bez elementów fantastycznych czy bajkowych). Zgłaszane komiksy muszą mieć formę reportażu, czyli przedstawiać rzeczywiste zdarzenia i towarzyszące im okoliczności.

Dla uczestników konkursu przewidziano trzy nagrody pieniężne w kwotach: 1500 zł, 1000 zł500 zł. Dodatkowo Centrala i organizatorzy KomiksFEST!u ufundują zwycięzcom 3-dniowy pobyt na Multimedialnym Festiwalu Komiksu "KomiksFEST!" w Pradze. Termin nadsyłania prac mija 30 września.

Nagrodzone prace zostaną opublikowane w antologii "W sąsiednich kadrach – Polacy i Czesi o sobie w komiksie", której premiera będzie miała miejsce podczas praskiej imprezy. Zostaną też pokazane na zorganizowanej w trakcie KomiksFEST!u wystawie razem z esejami komiksowymi artystów zaproszonych do projektu przez organizatora.

Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdziesz na stronie Centrali.

Projekt "W sąsiednich kadrach. Polacy i Czesi o sobie w komiksie" jest realizowany przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

[opr. na podst. informacji organizatora]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa