NEWSROOM
wtorek, 7.07.2009

spotkania

Mike Carey na Polconie

27 sierpnia do Polski przyjedzie Mike Carey, znany scenarzysta komiksowy i pisarz. Odwiedzi Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki - Polcon 2009, który odbędzie się w Łodzi, w dniach 27-30 sierpnia. Autor będzie promował tytuły wydane nakładem oficyn Egmont i MAG, w tym planowane na sierpień: komiks "Lucyfer" tom 4: "Boska komedia" oraz powieść "Przebierańcy".

Uzupełnienie: poniżej program wizyty.

czwartek, 27.08.2009

15:00
16:00
czat na Wirtualnej Polsce

sobota, 29.08.2009

Lodex, ul. Wólczańska 215

11:00
13:00
spotkanie autorskie
13:00
14:30
sesja autografów
18:00
19:30
panel dyskusyjny z udziałem Mike'a Careya, Tomasza Kołodziejczaka, Łukasza Orbitowskiego i Kamila Śmiałkowskiego: "Literatura, komiks, film: przenikanie fantastycznych światów"

Mike Carey to okrzyknięty następcą Neila Gaimana autor komiksów, powieściopisarz i scenarzysta. Urodził się w 1959 roku w Liverpoolu. Zanim zajął się tworzeniem komiksów, przez 15 lat pracował jako nauczyciel. Porzucił stałą pracę, kiedy zaczął otrzymywać regularne dochody z wydawnictwa DC Comics. Obecnie mieszka i pracuje w Londynie. Popularność przyniosła mu wielokrotnie nominowana do Nagrody Eisnera seria komiksowa "Lucyfer" a także zbierająca doskonałe recenzje praca nad sztandarowym tytułem Vertigo - "Hellblazerem". Carey stworzył również cykl powieści o Feliksie Castorze, który szybko zdobył uznanie krytyków i czytelników w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Obecnie pisze scenariusze m.in. do serii "X-Men: Legacy" z Marvela oraz "The Unwritten" z DC/Vertigo.

W Polsce jak dotąd ukazało się 6 komiksów ze scenariuszami Careya: "Nigdziebądź", "Boże, zachowaj królową", "Furie" oraz trzy tomy "Lucyfera".

[opr. na podst. informacji wydawców]

Kadr z trzeciego tomu "Lucyfera"
narysowany przez Petera Grossa i Ryana Kelly'ego
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa