NEWSROOM
sobota, 4.07.2009

zapowiedzi

"Japan" i "Ratownik" z Hanami

Wydawnictwo Hanami przedstawiło okładki i opisy dwóch pierwszych tytułów planowanych na przełom września i października: "Japan" Buronsona i Kentaro Miury oraz "Ratownika" Jirō Taniguchiego.

Zobacz też szczegółowe informacje na temat planów Hanami.

[Jarek Obważanek]

"Japan"
Tytuł oryginału: "Japan"
Scenariusz: Buronson (Yoshiyuki Okamura)
Rysunki: Kentarō Miura
Data wydania: 30.09.2009
Wydawca oryginału: Hakusensha
Data wydania oryginału: 11.1992
Liczba stron: 216
Format: 13 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Cena: 24,00 zł

Opis wydawcy:

Yashima Katsuji to barczysty yakuza, który gotów jest zrobić wszystko w imię miłości. Jednakże obiekt jego westchnień – piękna reporterka Katsuragi Yuka, ani myśli odwzajemnić uczucie. Mężczyzna nie rezygnuje łatwo i podąża za nią nawet do Hiszpanii. Na miejscu, wsutek trzęsienia ziemi, Katsuji dostaje się wraz z grupą innych Japończyków do pieczary pełnej kartagińskich żołnierzy. Tam też spotyka staruszkę, która wieszczy schyłek Kraju Kwitnącej Wiśni, podobny do tego, jaki spotkał Kartaginę.

Japan to kolejna, po "Królu wilków", historia stworzona przez autorów bestsellerowych japońskich komiksów – Buronsona ("Hokuto no ken", "Heat") i Keitaro Miurę ("Berserk").

[Hanami]

"Ratownik"
Tytuł oryginału: "Sōsakusha"
Scenariusz: Jirō Taniguchi
Rysunki: Jirō Taniguchi
Data wydania: 09.10.2009
Wydawca oryginału: Hakusensha
Data wydania oryginału: 12.1999
Liczba stron: 336
Format: 15 x 21 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały, 6 stron w kolorze
Cena: 45,00 zł

Opis wydawcy:

Alpinista Shiga od dłuższego czasu wiedzie spokojne życie w górach. Pewnego dnia otrzymuje informację o zaginięciu córki zmarłego kilkanaście lat wcześniej przyjaciela. Zamienia luźną odzież górską na garnitur i udaje się do Tokio, by odnaleźć dziewczynę. Tam, w Shibuya, przekonuje się, że miasto często bywa bardziej zdradzieckie, niż góry, a natura ludzka potrafi pokazać swe mroczne oblicze.

Jiro Taniguchi, twórca wszechstronny, który tworzy komiksy praktycznie na każdy temat, w "Ratowniku" wraca do korzeni, gdyż w pierwszych latach swojej kariery ilustrował serie z gatunku noir.

Komiks nominowany do tegorocznej nagrody Eisnera w kategorii "Najlepsze amerykańskie wydanie zagranicznego materiału - Japonia".

[Hanami]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa