NEWSROOM

Pakiet czerwcowy Egmontu został niespodziewanie poszerzony o album "Big Guy i Rusty Robochłopiec" Franka Millera i Geofa Darrowa. Komiks ten ma ukazać się w ramach kolekcji Mistrzowie Komiksu w formie zbliżonej do "Hard Boiled" tego samego duetu. Edytor nie udostępnił jeszcze okładki polskiego wydania, natomiast przedstawił poniższy opis fabuły.

Ponadto na listopad planowane jest zbiorcze wydanie serii "Hellboy. Opowieści niesamowite" ["Hellboy. Weird Tales"]. Album ma ukazać się w ramach kolekcji Obrazy grozy i zawierać wszystkie 8 zeszytów amerykańskiej serii.

[Jarek Obważanek]

okładka oryginału

"Big Guy i Rusty Robochłopiec"
Tytuł oryginału: "Big Guy and Rusty the Boy Robot "
Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: Geof Darrow
Tłumaczenie: Michał Cetnarowski
Wydawca oryginału: Dark Horse Comics
Liczba stron: 80
Format: 22 x 29,5 cm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolorowy
Cena: 45,00 zł

Opis wydawcy:

Znakomity komiks Franka Millera!

Naukowy eksperyment wymyka sie spod kontroli! W Japonii odradza się pradawne Zło! Armia i rząd bezsilne wobec potwornego jaszczura i legionu zmutowanych mieszkańców miasta! Czy Tokio, a potem cały świat, muszą ulec niepowstrzymanej, uwolnionej po eonach sile?

Kiedy zawodzi wojsko, do walki z pierwotną rasą drapieżników staje tajna broń japońskiego rządu, mechaniczny Rusty Robochłopiec. Co czeka Ziemię, jeśli i on nie pokona bestii?! Pozostanie tylko robot, patriota, wojownik i tytanowy kolos w jednym – Big Guy! Czy jest jeszcze nadzieja dla świata?

Frank Miller i Geoff Darrow znów uderzają! Po oszałamiającym mnogością detali "Hard Boiled" nadchodzi utrzymany w podobnej, mistrzowskiej stylistyce "Big Guy i Rusty Robochłopiec" - inteligentny pastisz pełnych patosu komiksów z lat 70. i filmów z Godzillą.

[Egmont Polska]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa