NEWSROOM
niedziela, 31.05.2009

wrak

(R)ewolucja na WRAKu

[Szczypce w górę!]

Po dwóch tygodniach intensywnych prac i półtora roku przymiarek mam przyjemność zaprezentować zupełnie nowy layout WRAKa oraz odświeżone logo serwisu. Nową główkę wymyślił i narysował Marek Lachowicz, on też odpowiada za wygląd nowego znaku jakości "Szczypce w górę!" (widocznego po lewej), który zastąpił dotychczasowy znak "WRAK poleca".

Poza zmianami wyglądu doszło do pewnych modyfikacji menu strony: Aktualności od dzisiaj są Newsroomem (dział ten w dodatku doczekał się przed kilkoma tygodniami kanału RSS), Albumy i serie zmieniły nazwę na Kartoteka, a dział Na żywo został przemianowany na Galerię. Ponadto Kartoteka ma nową, czytelniejszą strukturę ze skrótami do poszczególnych liter alfabetu. Boczny pasek strony nie tylko został poszerzony, ale też otrzyma nowe funkcje – jedną z nich można już dostrzec w dziale Zapowiedzi.

Nie wszystkie zmiany zostały wprowadzone od razu. Niektóre elementy (a nawet całe działy) będą stopniowo przebudowywane. Przez kilka dni będzie można się jeszcze natknąć na stare nagłówki poszczególnych działów, ponadto w najbliższych planach nie ma przebudowy archiwum newsów ani recenzji.

Poza informacjami technicznymi mamy też prezent. Na bazie rysunku z główki serwisu Marek Lachowicz przygotował też tapetę na pulpit. Można ją pobrać w formacie tradycyjnym oraz panoramicznym.

[Jarek Obważanek]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa