NEWSROOM
wtorek, 19.05.2009

imprezy

Bałtycki Festiwal Komiksu

okładka informatora

Tegoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2009 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku (Targ Rakowy 5/6, niedaleko stacji kolejowej Gdańsk Główny).

Na uczestników jak zwykle czekać będzie wiele atrakcji: spotkania z polskimi i zagranicznymi twórcami, warsztaty, prelekcje, wystawy oraz konkursy. Z gości zagranicznych swoje przybycie potwierdził już David Lloyd (rysownik "V jak Vendetta", "Doctora Who" czy "Hellblazera") oraz Guy Delisle (znany polskim czytelnikom jako autor "Phenianu" i "Kronik Birmańskich").

Podczas BFK zostanie zaprezentowana wystawa "Komiks japoński – bogactwo stylów, bogactwo treści", która ma na celu pokazanie, jak bardzo zróżnicowany jest dorobek artystyczny twórców komiksowych z Japonii. Prace rysowników zostaną wystawione w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku (ul. Jaskółcza 1). Wystawę będzie można oglądać od 27 czerwca do 26 lipca 2009 r.

Przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych: zajęcia z rysunku, nauka języków obcych poprzez komiks, bajki z różnych stron świata i konkursy z nagrodami.

Tegoroczną okładkę informatora BFK przygotował młody, gdański rysownik Jakub Babczyński.

Do współpracy przy imprezie organizatorzy zapraszają również wszelkie osoby zajmujące się szeroko pojętym dziennikarstwem komiksowym (w tym również blogerów).


Organizatorami imprezy są: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 68, Pracownia Komiksowa oraz Hanami przy współpracy z Komisją Europejską – Przedstawicielstwo w Polsce.

Patroni imprezy: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent miasta Gdańska, Aleja Komiksu, Anime.com.pl, Closer To Asia, Granice.pl, KaZet, Lolipop, Otaku, Gildia.pl, Paradoks, Poltergeist, Tanuki.pl, Valkiria Network, Wrak.

[opr. na podst. informacji organizatorów]

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa