NEWSROOM

poniedziałek, 26.10.2009

zapowiedzi

"Mały Książę" w interpretacji Joanna Sfara

12 listopada nakładem wydawnictwa Znak ma ukazać się komiksowa adaptacja "Małego Księcia" Antoine'a Saint-Exupéry'ego wykonana przez Joanna Sfara. Album o objętości 112 stron formatu 23 x 31 cm będzie kosztował 39,90 zł. Sześć stron ze środka znajdziesz na stronie edytora.

Joann Sfar, nadając "Małemu Księciu" formę powieści graficznej, stworzył zupełnie nową interpretację książki Saint-Exupéry'ego, nie zmieniając jednak zupełnie oryginalnego tekstu (w polskim wydaniu w klasycznym przekładzie Jana Szwykowskiego). Rysunki Sfara pozwalają na nowo odkryć poezję, emocje i symbolikę klasycznej opowieści.

Sfar daje wszystkim nowe spojrzenie na ważne dzieło, na część dzieciństwa, która go nie opuściła.

[La Croix]

Joann Sfar, od dziesięciu lat niezrównany autor komiksów, swoją adaptacją "Małego Księcia" Saint-Exupéry'ego stworzył jedną z najlepszych realizacji graficznych w swoim dorobku.

[La Liberte]

Aby zdystansować się od ilustracji w książce, Sfar postanowił pokazać narratora, nigdy nie narysowanego w powieści. Pod gwiazdami Saint-Exupéry i Mały Książę rozmawiają o rzeczach najważniejszych, niewidocznych dla oczu.

[Tribune de Genéve]

Doskonale udało mu się zastąpić rysunki Saint-Exupéry'ego i przywrócić oraz uszlachetnić poezję i melancholię tekstu. Stworzył album pełen zaskakująco spójnych z oryginałem rysunków. Nawet ogromne, mangowe oczy, jakimi obdarzył głównego bohatera, nie dziwią.

[Livres Hebdo]

Sfar ze swoją ogromną subtelnością i uwodzicielska mistrzyni kolorów Brigitte Findakly nie tworzą kolejnej adaptacji wielkiego klasyka (to co najmniej niebezpieczne przedsięwzięcie), ale składają hołd książce, która – jak wyznaje Sfar – pomogła mu w tworzeniu samego siebie. W rezultacie otrzymaliśmy album, który spodoba się wszystkim młodym od 7 do 77 lat.

[Le Monde]

[opr. na podst. materiałów wydawcy]

"Mały Książę" w interpretacji Joanna Sfara - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa