NEWSROOM

czwartek, 22.10.2009

nowości

Ostatnio wydane

"Asteriks" tom 34: "Rocznica urodzin Asteriksa i Obeliksa. Złota księga"
Tytuł oryginału: "L'anniversaire d'Astérix & Obélix. Le livre d'or"
Scenariusz: Albert Uderzo
Rysunki: Albert Uderzo
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 22.10.2009
Wydawca oryginału: Albert René
Data wydania oryginału: 22.10.2009
Liczba stron: 56
Format: 21,5 x 28,7 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 24,90 zł
ID: 2429*

Opis wydawcy:

Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników, Asteriksa i Obeliksa. Nestor francuskiego komiksu, Albert Uderzo, nie zamierza kończyć rysowniczej kariery, czego dowodem jest 34. album serii. Jest to tom wyjątkowy, gdyż narysowany specjalnie na okrągłą, pięćdziesiątą rocznicę narodzin sagi o celtyckich wojownikach przeciwstawiających się potędze Cezara!

Asteriks i jego przyjaciele pojawili się po raz pierwszy na łamach magazynu komiksowego "Pilote" w roku 1959. Scenariusz serii pisał autor znakomitego "Mikołajka", René Goscinny, a rysunkami zajmował się Albert Uderzo. Ich współpraca trwała prawie dwadzieścia lat; po śmierci Goscinnego Uderzo sam kontynuował pracę nad cyklem.

Jak przystało na prawdziwe urodziny, pod bramą osady galijskich bohaterów pojawia się cały tłum gości, znanych czytelnikom z poprzednich tomów serii: i piękna Kleopatra ze swym złośliwym kochankiem Cezarem, i ważący niezwykłe napoje druidzi, i szalony architekt Numernabis, i ciągle zatapiani przez Galów wikingowie... Cały świat antyczny zjechał się nad armorykańskie klify. Oczywiście, niezwykli goście przywieźli ze sobą niezwykłe prezenty, jakimi chcą obdarować Asteriksa i Obeliksa, a także pozostałych jubilatów – czyli wszystkich mieszkańców Wioski Szaleńców.

Spotkanie urodzinowe jest okazją nie tylko do wspomnień, ale przede wszystkim do snucia wielkich projektów na przyszłość! Asteriks i jego przyjaciele wcale się nie zestarzeli, nadal są pełni woli walki z Rzymianami, żądzy przygód i poznawania najdalszych zakątków świata. Czyżby Uderzo planował dla nich kolejne podróże?

Rocznicowy album został wspaniale, drobiazgowo narysowany oraz wzbogacony wieloma rzadko spotykanymi w sztuce komiksowej pomysłami graficznymi, takimi jak przewodnik turystyczno-kulinarny po Galii czy przeróbki sławnych obrazów na modłę "galijską". Ponadto tom pełen jest cytatów i nawiązań do poprzednich części cyklu, co na pewno sprawi wielką frajdę milionom miłośników Asteriksa na całym świecie.

[Egmont Polska]

Ostatnio wydane - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa