NEWSROOM

środa, 7.10.2009

nagrody

Grand Prix MFKiG dla Janusza i Frąsia

Grand Prix Konkursu na Krótką Formę Komiksową zorganizowanego przy 20. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi otrzymali Grzegorz Janusz i Jacek Frąś za pracę pt. "Ostra biel". Nagrodą jest 3 500 zł, tablet Wacom Bamboo oraz wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Angoulême, ufundowany przez Ambasadę Francji w Warszawie. Nagrodzoną pracę możesz w całości przeczytać na WRAKu.

[Jacek Frąś i Grzegorz Janusz, laureaci Grand Prix]
Jacek Frąś i Grzegorz Janusz, laureaci Grand Prix.
fot. Jarek Obważanek
  • I nagrodę w wysokości 2500 zł otrzymali scenarzysta Bartosz Sztybor i rysownik Andrij Tkalenko za pracę pt. "Beneath the Sky".
  • II nagrodę w wysokości 1800 zł otrzymał Bartłomiej Hass za pracę pt. "Rytuał".
  • III nagrodę w wysokości 1200 zł otrzymali scenarzysta Bartosz Sztybor i rysownik Sebastian "MoTs" Skrobol za pracę "Fajerwerki".

Poza nagrodą pieniężną każdy rysownik otrzymał tablet Wacom Bamboo.

Jury przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia w wysokości 750 zł. Otrzymali je:

  • Andrzej Łaski za pracę pt. "Alternatywa 1863",
  • scenarzysta Bartosz Sztybor i rysownik Artur Sadłos za pracę pt. "Stella",
  • Joanna Krótka za pracę pt. "Jawa".

Jury konkursu w składzie: Wojciech Birek (przewodniczący), Gabriel Kołat, Tomasz Pstrągowski, Paweł Timofiejuk i Witold Tkaczyk oceniło nadesłane prace i przyznało nagrody i wyróżnienia podczas obrad w dniach 19-20 września 2009 r. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy dokonali swojego wyboru za pośrednictwem Internetu.

Jury uznało poziom prac za zadowalający, choć zróżnicowany. Choć sam wybór kwalifikowanych do nagród prac nie nastręczał jurorom trudności, ostateczny werdykt ukształtował się w wyniku dyskusji i dodatkowych głosowań. Jurorzy postanowili też wspomnieć w protokole o wyróżniających się, choć nie mieszczących się w puli nagród pracach. Są to prace: Macieja Andrysiaka i Aleksandry Spanowicz pt. "Smętna baśń", Bartosza Sztybora i Grzegorza Przybysia pt. "Jednostka nieprzystosowana", Krzysztofa Barana i Kaspra Grubby bez tytułu oraz Piotra Perłowskiego pt. "Czer%wo%ny".

[opr. na podst. protokołu z obrad jury]

["Ostra Biel"]
Kadr ze zwycięskiego komiksu. Kliknij, żeby przeczytać całość
Grand Prix MFKiG dla Janusza i Frąsia - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa