NEWSROOM

niedziela, 20.09.2009

zapowiedzi

"Łauma" KRLa na MFKiG

Kolejnym komiksem z Kultury Gniewu, który ma ujrzeć światło dzienne na MFKiG, jest "Łauma" Karola "KRLa" Kalinowskiego. Album ma mieć 76 stron formatu 23,5 x 16 cm w cenie 24,90 zł. Z okazji premiery w niedzielę o godz. 13.15 w Dużym Kinie ŁDK odbędzie się spotkanie i warsztaty z KRLem.

Dorotka, dziewczynka z dużego miasta, wyrusza do Łojm, wsi malowniczo położonej w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ale cel tej wizyty szybko przestaje być tylko turystyczny. Na miejscu okazuje się bowiem, że jej babcia zginęła w tajemniczych okolicznościach. Po pogrzebie rodzina postanawia w Łojmach zostać. Choć to dla nich szokująca odmiana, mimo paru niewygód życie w chatce na skraju lasu zaczyna im się podobać. I wszystko byłoby pięknie, gdyby pewnego razu tata Dorotki nie zabił węża, mieszkającego pod kredensem.

Tak właśnie zaczyna się "Łauma", najnowszy album Karola Kalinowskiego. W tej obyczajowej historii autor brawurowo łączy elementy komediowe, sceny fantastyczne i chwile prawdziwej grozy. A wszystko to głęboko zanurzone w jaćwieskich wierzeniach i legendach.

Jaką rolę w komiksie odegra bałtyjski bóg piorunów Perkun, muzyka country i kim jest łauma? Odpowiedzi szukaj na kartach tego wyjątkowego albumu.

Wczoraj ruszył blog "Łaumy", na którym można przeczytać informacje o Jaćwingach, komentarze reżyserskie, ciekawoski, zobaczyć szkice i fotoalbum, a także zapoznać się z pierwszym rozdziałem komiksu zatytułowanym "Wąż, szeptucha i stary kredens", który pierwotnie opublikowany został na blogu wydawcy.

Zobacz też szczegółowe informacje o planach Kultury Gniewu, a także wciąż powstającą listę premier festiwalowych.

[opr. na podst. materiałów wydawcy]

["Łauma"]
"Łauma" KRLa na MFKiG - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa