NEWSROOM

poniedziałek, 14.09.2009

imprezy

Godzinowy program MFKiG w Łodzi

Gospodarze 20. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi zaprezentowali godzinowy program imprezy. Bilety w tym roku będą kosztowały tyle samo, co w poprzednim, czyli 10 zł za sobotę, 8 zł za niedzielę oraz 15 zł za dwa dni. Dzieci do 10 roku życia wchodzą za darmo. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia zmian w programie bez podania przyczyny.

Uzupełnienie: Niemal w ostatnim momencie okazało się, że z przyczyn niezależnych od organizatorów do Łodzi nie przyjadą w tym roku Jean Dufaux, Philippe Delaby i Mythic (Jean-Claude Smit-le-Bénédicte). Ponadto już po ogłoszeniu programu wyszło na jaw, że nie odbędzie się zaplanowane na niedzielę spotkanie z Aleksandrem Zografem, a spotkanie z Karolem "KRLem" Kalinowskim zostanie przesunięte na inną godzinę.

Przy okazji dodam, że wciąż powstająca lista premier festiwalowych zostanie w tym tygodniu rozbudowana o zapowiedzi Egmontu i Kultury Gniewu.

piątek, 2.10.2009

ŁDK, sala 304

10.00 "Rozmawiamy – wygrywamy w rodzinie" – finał konkursu komiksowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych
11.00 Warsztaty plastyczne dla dzieci

ŁDK, duże kino

12.00 Projekcja filmów animowanych dla dzieci

Mała Litera Art w Manufakturze

17.00 Spotkanie z Igorem Baranko

ŁDK, Galeria Stara (III piętro)

18.30 Wernisaż wystawy konkursowej

sobota, 3.10.2009

Textilimpex

9.00 Otwarcie części targowej festiwalu
14.00 Warsztatowa prezentacja narzędzi graficznych – stoisko Wacom

ŁDK, Duże Kino

10.30 Maksym Osa – spotkanie z Igorem Baranko
11.15 Kosmiczny pies – spotkanie z Hendrikiem Dorgathenem
12.00 Scenarzysta od X-Menów – spotkanie ze Scottem Lobdellem
13.00 Komiksy Willa Eisnera – spotkanie z Denisem Kitchenem
14.00 Kreska i kolor – spotkanie ze Zbigniewem i Grażyną Kasprzakami
15.30 10 lat Klubu Świata Komiksu – spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem
16.00 Od Batmana do Skin – spotkanie z Peterem Milliganem
17.00 Spotkanie z Grzegorzem Rosińskim
18.00 Bez komentarza – spotkanie z Ivanem Brunem

ŁDK, sala 221

10.15 Epizody z Auschwitz – spotkanie z autorami i wydawcą
10.45 10 lat Popmana – spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim
11.15 Komiksy Star Wars – spotkanie z Jackiem Drewnowskim
11.45 Powrót Binio Billa – spotkanie ze spadkobiercami Jerzego Wróblewskiego
12.30 Spotkanie z Tadeuszem Raczkiewiczem
13.15 Hardkorporacja – spotkanie i warsztaty
14.00 Mroczny rycerz mrocznego miasta: dyskusja o Batmanie.
15.00
16.00
Jeż Jerzy musi umrzeć – premiera albumu i warsztaty z Tomkiem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim
17.00 Zdrada – spotkanie z Tobiaszem Piątkowskim i Krzysztofem Gawronkiewiczem
17.30 Prelekcja na temat Vertigo

ŁDK, sala 313

12.00 Komiks historyczny – warsztaty dla scenarzystów

ŁDK, sala 6

od 10.00 Manga Corner

ŁDK, sala 7

od 10.00 Strefa dla dzieci

Empik Manufaktura

13.00 Jeż Jerzy musi umrzeć – spotkanie z Tomaszem Leśniakiem i Rafałem Skarżyckim

Wytwórnia

20.00 Wręczenie nagród festiwalowych, wybory rysunkowej Miss Festiwalu oraz koncerty grup Żelazna Brama, Biff i Cool Kids Of Death.

Autografy - Textilimpex

11.30 Igor Baranko, Tomasz Tomaszewski, autorzy "Epizodów z Auschwitz", autorzy "Hardkorporacji"
12.30 Hendrik Dorghaten, Kas i Graza
14.00 Scott Lobdell, Tadeusz Raczkiewicz, Krzysztof Gawronkiewicz, Dennis Wojda
15.00 Grzegorz Rosiński, Ivan Brun, Tobiasz Piątkowski
17.15 Peter Milligan, Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki

niedziela, 4.10.2009

Textilimpex

9.00 Otwarcie części targowej festiwalu

ŁDK, Duże Kino

10.45 Łajka – spotkanie z Nickiem Abadzisem
11.30 Spotkanie z André-Paulem Duchateau
12.15 Spotkanie z Marvano
13.15 Kontrakt rysownika – spotkanie z Bogusławem Polchem
14.00 spotkanie odwołane
14.45 Spotkanie z Ramonem Perezem

ŁDK, sala 221

11.00 Przemka "Surpiko" Surmy komiksowy debiut – spotkanie z autorem
11.30 "City Stories" po raz czwarty – spotkanie z autorami
12.15 "Łauma" – premiera albumu i warsztaty z Karolem "KRL" Kalinowskim
13.00 Jak napisać scenariusz na podstawie "Biocosmosis" – dziś trochę paktyki – warsztaty
13.30 Panel wydawców
14.15 Bardzo ważne spotkanie komiksowe

ŁDK, sala 313

11.00 Panel o komiksie queerowym

ŁDK, sala 6

od 10.00 Manga Corner

ŁDK, sala 7

od 10.00 Strefa dla dzieci

Autografy - Textilimpex

11.45 Nick Abadzis, Aleksandar Zograf, Ramon Perez
13.15 André-Paul Duchateau, Marvano, Karol "KRL" Kalinowski
14.30 Bogusław Polch, Przemek Surma, autorzy "Biocosmosis", autorzy "City Stories"

[opr. na podst. materiałów organizatora]

Godzinowy program MFKiG w Łodzi - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa