KARTOTEKA

okładka oryginału

przykładowe plansze

"Trzy cienie"
Tytuł oryginału: "Trois Ombres"
Scenariusz: Cyril Pedrosa
Rysunki: Cyril Pedrosa
Tłumaczenie: Katarzyna Koła
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 02.2009
Wydawca oryginału: Delcourt
Data wydania oryginału: 09.2007
Liczba stron: 272
Format: 16,5 x 23 cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: Munken Print Cream
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 49,90 zł
ID: 2240*
Opis wydawcy:
"Był czas, kiedy życie było proste i przyjemne. Cieszyliśmy się smakiem wiśni, chłodem cienia, zapachem rzeki... Tak żyliśmy w dolinie ukrytej wśród wzgórz – osłonięci przed burzami, nieświadomi odległego świata – jak na wyspie, spokojni, pozbawieni problemów. I wtedy... Wtedy wszystko się zmieniło."

Pewnego dnia przed chatą Louisa i Lise, bohaterów niezwykłej, przepięknej wizualnie powieści graficznej Cyrila Pedrosy, pojawiają się trzy cienie. Majaczą na horyzoncie, obserwują, czają się... Kiedy rodzina pozna przerażające zamiary cieni, natychmiast wyruszy w podróż na koniec świata, by im uciec. Ale czy można wymknąć się przeznaczeniu?

"Trzy cienie", wzruszające i niepokojące jednocześnie, to przejmująca baśń o miłości, opętaniu i stracie. Dzieło Cyrila Pedrosy, byłego animatora pracującego dla Disneya (m.in. przy filmach "Dzwonnik z Notre Dame" i "Herkules"), jest jednym z największych komiksowych objawień ostatniego roku. Zachwycający szatą graficzną, poruszający album otrzymał na ostatnim festiwalu w Angoulême nagrodę Essentiel, jedno z głównych wyróżnień tej imprezy. Rysunki Pedrosy połączone z historią zdradzającą wpływy Borgesa, Garcii Marqueza i Tolkiena zachwyciły też jurorów przyznających nagrodę dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angoulême: polski wybór 2008.
[Kultura Gniewu]

KARTOTEKA - WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa