MFK 2001

[Plakat Międzynarodowego Festiwalu Komiksu KOMIKS 2001]

Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18

Już po raz dwunasty w Łódzkim Domu Kultury w dniach 5-7 października odbędzie się festiwal komiksu. Organizowana od 1991 roku impreza uważana jest za największe tego typu przedsięwzięcie nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki festiwalowi Łódź zyskała miano "stolicy polskiego komiksu". Co roku na dwa dni (tym razem na trzy, bo impreza rozpocznie się już w piątkowe popołudnie) zjeżdża do Łodzi kilka tysięcy miłośników historyjek obrazkowych, także goście zza granicy. I właśnie m.in. z tego ostatniego powodu od zeszłego roku impreza nosi nazwę Międzynarodowy Festiwal Komiksu.

Podobnie jak przed rokiem, gwiazdą festiwalu będzie mieszkający na stałe w Szwajcarii Grzegorz Rosiński, znany w całej Europie twórca postaci Thorgala i Sioban. Tym razem rysownik będzie promował w Łodzi swój najnowszy komiks zatytułowany "Western". Miłośnicy historyjek obrazkowych dostaną tez do rąk pierwszy tom pokolorowanego, kultowego już komiksu "Szninkiel", również autorstwa Rosińskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Henryk Jerzy Chmielewski, autor serii "Tytus, Romek i A'Tomek" (w Internecie można śledzić 27. już księgę przygód sympatycznej trójki bohaterów) oraz Tadeusz Baranowski, twórca m.in. Orientmana. Nie zabraknie też przedstawicieli młodszych pokoleń rysowników. Autografy w swoich debiutanckich albumach składać będą m.in. Piotr Kowalski, Michał Śledziński, Jerzy Ozga, Dennis Wojda i Krzysztof Gawronkiewicz oraz Tomasz Tomaszewski.

Na program każdej, także tegorocznej imprezy, składają się: wystawy (otwarte dla zwiedzających przez miesiąc po zakończeniu festiwalu), dyskusje na temat polskiego komiksu, warsztaty komiksowe, prelekcje najwybitniejszych znawców tematu oraz projekcje filmów animowanych. W czasie festiwalu rozstrzygany jest ogłoszony wcześniej konkurs na krótką formę komiksową (co roku bierze w nim udział kilkudziesięciu rysowników). W tym roku zdobywca Grand Prix po raz pierwszy uhonorowany zostanie specjalną statuetką, zaprojektowaną dla potrzeb festiwalu. Ponadto po raz drugi przyznana zostanie nagroda im. Papcia Chmiela. W ubiegłym roku odlew głowy Tytusa wykonany z brązu kapituła nagrody przyznała Wojciechowi Birkowi.

Na każdy festiwal przyjeżdżają najlepsi rysownicy komiksów. Oprócz wspomnianych już Rosińskiego, Chmielewskiego i Baranowskiego Łódź odwiedzili też m.in. Bogusław Polch, Janusz Christa, Szarlota Pawel, Bohdan Butenko i Karel Saudek. W tym roku z fanami komiksu spotka się gość nietypowy: Stanisław Mikulski. Okazją do zaproszenia aktora do Łodzi jest wznowienie serii komiksowej z przygodami kapitana Klossa oraz wystawa oryginalnych plansz z tych komiksów.

Imprezie towarzyszą liczne dyskusje panelowe, spotkania z redakcjami branżowych pism, konkursy oraz "komiks session", czyli rysowanie na żywo. W tegorocznym programie przewidziano także nocne "komiks session", w czasie którego ma powstać kilkustronicowy komiks według scenariusza Rafała Skarżyckiego (znanego m.in. dzięki scenariuszom do "Jeża Jerzego" oraz "W pustyni i w puszczy").

W czasie festiwalu odbędzie się ponadto interdyscyplinarne sympozjum popularnonaukowe pod hasłem "Sztuka komiksu w perspektywie polskiej komiksologii". Wezmą w niej udział pracownicy kilku wyższych uczelni i placówek naukowych. Ich wykłady podzielono na bloki tematyczne: historia i specyfikacja komiksu polskiego; komiks w Polsce na tle kultury narodowej, współczesnej i masowej; komiks jako sztuka (komiks artystyczny wobec komercji i kiczu); problemy istoty komiksowego medium - komiks jako przekaz, tworzywo, narracja i temat; komiks jako kierunek realizacji marzeń (kontra media elektroniczne). Sympozjum poprowadzi komiksolog Krzysztof Skrzypczyk.

Olbrzymim powodzeniem cieszy się giełda komiksów i wydawnictw komiksowych, w której obok prywatnych kolekcjonerów udział biorą rynkowi potentaci i mali, niezależni wydawcy oraz dystrybutorzy. I ciągle ich przybywa, bo z roku na rok komiks w Polsce ma się coraz lepiej (ukazuje się coraz więcej albumów i nowych pism komiksowych, z których wiele ma premierę na łódzkiej imprezie). W tym roku do Łodzi przyjadą przedstawiciele France Edition, organizacji zajmującej się promocją frankońskiego komiksu za granicą. Szykują pokaźne stoisko z najnowszymi komiksami francuskimi.

Jedną z ciekawostek zaplanowaną przez wydawnictwo "Egmont" będzie pokaz gry karcianej opracowanej na podstawie komiksów Grzegorza Rosińskiego "Thorgal". To samo wydawnictwo będzie promować w czasie festiwalu długo oczekiwany w Polsce album z przygodami Hellboya oraz słynny komiks "Titetuf".

Od 1998 roku drugi (w tym roku trzeci) i zarazem ostatni dzień festiwalu upływa pod znakiem mangi, czyli japońskiej odmiany komiksu. W programie znalazły się m.in. prelekcje o historii i dniu dzisiejszym mangi, projekcje anime oraz rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu na komiks w stylu manga.

[Piotr Kasiński, rzecznik prasowy MFK "KOMIKS 2001"]


Program imprezy

5.10.2001 (piątek)
13.00
KOMIKS A EDUKACJA
- Otwarcie wystawy komiksów edukacyjnych poświęconych profilaktyce pożarowej wydawanych przez Urząd Miasta Łodzi (sala 313)
13.15
- Spotkanie z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne w oparciu o komiks z udziałem Eligiusza Pietrzaka i Wojciecha Birka (sala 304)
18.00
- Wernisaż wystawy konkursowej "KOMIKS 2001" i innych wystaw towarzyszących festiwalowi (Galeria - III piętro, Galeria - II piętro)

6.10.2001 (sobota)
9.00
- Otwarcie GIEŁDY kolekcjonerskiej i KIERMASZU wydawnictw komiksowych z udziałem "France Edition" (sala 7, hall ŁDK)
10.00
- Uroczysta inauguracja MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOMIKSU "KOMIKS 2001" (sala kolumnowa)
10.30
- Spotkanie z Henrykiem Jerzym Chmielewskim, twórcą serii "Tytus, Romek i A'Tomek". "Papcio Chmiel" będzie podpisywał najnowszą XXVI księgę serii "Tytus, Romek i A'Tomek" (sala kolumnowa)
11.30
- Wojciech Birek: "Krótki przewodnik po komiksie francuskim" (sala kolumnowa)
12.30
- Spotkanie z Grzegorzem Rosińskim - twórcą postaci "Thorgala". Premiera dwóch nowych albumów: "Western" i "Szninkiel" (sala kolumnowa)
13.30
- Spotkanie z redakcją "KLUBU ŚWIATA KOMIKSU" (sala kolumnowa)
14.00
- SEANS AUTOGRAFÓW - podpisywanie najnowszych komiksów przez Grzegorza Rosińskiego (sala 114)
14.00
- Spotkanie autorskie z Piotrem Kowalskim - twórcą komiksu "Gail" (sala kolumnowa)
15.00
- Spotkanie autorskie z Michałem Śledzińskim - twórcą komiksu "Fido i Mel" (sala kolumnowa)
16.00
- SEANS AUTOGRAFÓW - podpisywanie najnowszych komiksów przez Piotra Kowalskiego i Michała Śledzińskiego
16.00
- Spotkanie ze Stanisławem Mikulskim - bohaterem komiksu i filmu. Podpisywanie wznowionych komiksów z serii "Kapitan Kloss" (sala kolumnowa)
16.00
- SEANS AUTOGRAFÓW - podpisywanie najnowszych komiksów przez Odkrywców Mikropolis (stoisko wydawnictwa Siedmioróg na giełdzie komiksowej)
17.00
- Spotkanie z twórcami komiksu "Quo Vadis". SEANS AUTOGRAFÓW. (sala kolumnowa)
18.00
- Rozstrzygnięcie konkursu komiksowego "KOMIKS 2001" i wręczenie nagród
- Wręczenie nagrody dla najlepszego polskiego wydawcy komiksów za rok 2001
- Wręczenie wyróżnienia dla najlepszego polskiego wydawcy komiksów mangowych za rok 2001
- Rozstrzygnięcie konkursu na komiks organizowany przez "Świat Komiksu" oraz "Tenbit"
- Rozstrzygnięcie konkursu "AQQ", "Esensji" i "Science Fiction": Odyseja Komiksowa 2001
- Licytacja prac znanych polskich rysowników na rzecz HOSPICJUM DLA DZIECI
(sala kolumnowa)
20.00
NOCNE KOMIKS SESSION.
- Rysowanie komiksu "Przypadkowy bohater" według scenariusza Dennisa Wojdy
- Konkurs rysunkowy : "Miss Festiwalu" (Ośrodek Działań Artystycznych "Forum Fabricum")

7.10.2001 (niedziela)
9.00
- Giełda Wydawnictw Komiksowych (sala 7, hall ŁDK)
10.00
- Prezentacja gry karcianej "Thorgal". Spotkanie z twórcami gry (sala kolumnowa)
11.00
- Warsztaty komiksowe z udziałem Grzegorza Rosińskiego, reguły języka komiksowego. Ocena prac przyniesionych przez uczestników (sala kolumnowa)
- Interdyscyplinarne sympozjum popularnonaukowe "SZTUKA KOMIKSU W PERSPEKTYWIE POLSKIEJ KOMIKSOLOGII" (sala 304)
12.00
- "SEANS AUTOGRAFÓW" - podpisywanie najnowszych albumów przez Grzegorza Rosińskiego (sala 114)
- "Na kilka minut" - przed premierą filmu "Wiedźmin" - spotkanie z Andrzejem Sapkowskim, Bogusławem Polchem i Maciejem Parowskm (Duże Kino ŁDK)
- "WIEDŹMINISKO" - komiks session z nagrodami (Duże Kino ŁDK)
- Konferencja z przedstawicielami wydawnictw mangowych w Polsce (sala kolumnowa)
13.00
- "Prawa anime" - prelekcja Aleksandry Krawczyk i Ewy Hilt (sala kolumnowa)
13.30
- Spotkanie z twórcami filmu "Wiedźmin" oraz prezentacja zwiastuna kinowego, demo itp. (Duże Kino ŁDK)
14.00
- Konkurs wiedzy o mandze i anime (sala kolumnowa)
14.30
- Projekcja filmu "BLADE - WIECZNY ŁOWCA" (Duże Kino ŁDK)
- Spotkanie z twórcami "Miasteczka Mikropolis" - Dennisem Wojdą i Krzysztofem Gawronkiewiczem (sala kolumnowa)
15.00
- Seans filmowy (Kino Kameralne ŁDK)
15.30
- Forum wydawców niezależnych: CYRKIELNIA, LEKARSTWO, ZNAK, KRAKERS, KKK, AQQ, ARENA KOMIKS (sala kolumnowa)

W czasie trwania imprezy czynne będą wystawy komiksu: Galeria II i III piętro oraz sala 313.

[Piotr Kasiński, rzecznik prasowy MFK "KOMIKS 2001"]


Sesja naukowa
Zapraszamy do wzięcia udziału w planowanej sesji naukowej (tytuł roboczy) "Komiks a kultura polska" będącej częścią Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi (5 - 7 października 2001) - tradycyjnej imprezy organizowanej po raz jedenasty przez Łódzki Dom Kultury.

Lista uczestników jest na razie otwarta, podobnie nie ograniczamy tematów zgłaszanych wystąpień, oczywiście w ramach tematu ogólnego. Sugerujemy jednakże, aby analizy dotyczyły Polski i jej specyfiki. Mogą to być teksty - opracowania prac magisterskich, doktorskich czy publicystycznych.

Optymalna objętość tekstu: 8 - 10 stron maszynopisu. Owocem sesji ma być m. in. publikacja zwarta, zawierająca wygłoszone referaty. Bardzo prosimy więc o jak najszybsze potwierdzenie udziału w seminarium. Na teksty nadesłane via e-mail lub na dyskietce 3,5 cala (edytor Word lub konwetrowalny) czekamy do 30 maja, co gwarantuje umieszczenie referatu w antologii, KTÓRA MA BYĆ WYDANA PRZED SYMPOZJUM. Teksty nadesłane w późniejszym terminie takiej gwarancji nie otrzymują. Podobnie, w przypadku dużej ilości zgłoszeń, organizatorzy seminarium zastrzegają wybór referatów przeznaczonych do wygłoszenia publicznego, pozostałych uczestników zachęcając do dyskusji panelowej.

Autorzy (+ oznacza potwierdzenie uczestnictwa):

  • + Sławomir Magala, Erasmus University, Rotterdam, O miejsce komiksu w kulturze narodowej;
  • Jerzy Skarżyński, Akademia Sztuk Pięknych, Kraków, do ustalenia;
  • + Tomasz Marciniak, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń, do ustalenia;
  • Krzysztof Skrzypczyk, Wojskowe Biuro Badań Socjologicznych, Warszawa, do ustalenia;
  • + Adam Rusek, Biblioteka Narodowa, Warszawa, "Nowy Świat Przygód" 1946 - 1949 czyli Kameleona żywot krótki;
  • + Witold Tkaczyk, redakcja AQQ, Poznań, 10 lat chudych - analiza krajowych komiksów lat 90-tych;
  • Wojciech Birek, Wyższa Szkoła Pedagogiczna, Rzeszów, do ustalenia;
  • + Marcin Jaworski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Toruń, Jerzy Wróblewski -los polskiego klasyka;
  • + Tomasz Tułasiewicz, Uniwersytet Wrocławski, Słowny dowcip Tadeusza Baranowskiego;
  • NN, Bohdan Butenko;
  • + Agata Fischbein, Uniwersytet Szczeciński, "Uczłowieczanie Tytusa w PRL-u. (Lektura historyczna i mimetyczna komiksu Henryka Jerzego Chmielewskiego "Tytus, Romek i A'Tomek";

Kontakt w kwestiach programowych:

Tomasz Marciniak
Zakład Badań Kultury, Instytut Socjologii UMK ul. Fosa Staromiejska 1a, 87-100 Toruń tel. (0-56) 6113622, tel/fax (0-56) 6227640; email: tomk(at)cc.uni.torun.pl

Kwestie techniczne:
Krzysztof Skrzypczyk
Wojskowe Biuro Badań Socjologicznych p.o. box 35, 00-910 Warszawa 72 tel./fax (0-22) 6813 503.

[Tomasz Marciniak]


Giełda komiksów
Giełda komiksów odbywać się będzie na terenie Łódzkiego Domu Kultury w sobotę i niedzielę (6-7 września), w godzinach 9-17.

Wynajęcie stoiska (2m) dla firm na kiermaszu podczas trwania festiwalu kosztuje 250zł + VAT. Wynajęcie stolika na giełdzie dla indywidualnych kolekcjonerów na jeden dzień festiwalowy kosztuje 25zł (w cenę wliczona jest pojedyńcza wejściówka na imprezę). Jednodniowy bilet wstępu na festiwal kosztuje 10zł.

Miejsca na kiermaszu można rezerwować do końca września telefonicznie: 42 633 98 00 wewnętrzny 247 lub e-mailem: festiwal(at)ldk.lodz.pl

Rezerwując miejsce należy podać: nazwisko lub nazwę firmy; rodzaj prowadzonej działalności (stoiska będą grupowane tematycznie: np. komiksy polskie, zagraniczne, manga, fanziny); dzień rezerwacji (tylko w przypadku stolików).

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na giełdzie indywidualni kolekcjonerzy mogą rezerwować maksymalnie po jednym stoliku (ewentualnie z opcją na drugi w przypadku wolnych miejsc).
Dla wystawiających giełda będzie otwarta od godziny 8, a rezerwacja miejsca funkcjonuje do 8.30.
[Witek Idczak]


Dojazd
Wszystkie punkty programu festiwalu odbywają się w gmachu Łódzkiego Domu Kultury, ulica Traugutta 18. Budynek ten znajduje się w centrum miasta i jest oddalony o rzut beretem od Dworca kolejowego Łódź-Fabryczna i Centralnego Dworca PKS. Wysiadając z pociągu lub autobusu wystarczy skierować się na zachód, przejść tunelem pod ulicą Kilińskiego i już jesteśmy na miejscu.

[Mapka lokalizacji Łódzkiego Domu Kultury]

[Łódzki Dom Kultury]

Nieco trudniej będzie dostać się na Festiwal z Dworca Łódź-Kaliska. Najlepiej dojechać tramwajem numer 12 jadacym w kierunku pętli Stoki i wysiąść przy skrzyzowaniu Kilińskiego z Narutowicza.

W łódzkiej komunikacji funkcjonują bilety czasowe. Bilet normalny za 1zł, po skasowaniu jest ważny przez 10 minut, a bilet za 2zł jest ważny 30 minut (ulgowe bilety są o połowę tańsze). W okresie ważności biletu można poruszać się tramwajami i autobusami dokonując przesiadek.

Leniwym polecam "taryfę" (pasuje każdy numer), w której ważne są tylko bilety NBP.


Noclegi

DUX - pensjonat, ul. Junacka 23, 679 53 53,
pokoje: 2 os. - 50 zł

SZPITAL IM. KOPERNIKA - hotel, ul. Paderewskiego 13, 681 16 77,
pokoje: 1 os. - 39,50 zł, 2 os. - 53-50 zł, 3 os. - 14,90 zł

PTSM - schronisko 1 kat., ul. Zamenhofa 13, 636 65 99,
pokoje: 1 os. - 40-45 zł, 2 os. - 30-35 zł, 4 os. - 25-30 zł

SZKOLNE SCHRONISKO MŁODZIEŻOWE - schronisko, ul. Legionów 27, 630 66 80,
pokoje: 1 os. - 40-65 zł, 2 os. - 30-35 zł, 3 os. - 35 zł, 4 os. - 25-35 zł, 6 os. - 25 zł

BOSS - hotel, ul. Tatrzańska 11, 672 48 89,
pokoje: 1 os. - 55 zł, 2 os. - 118 zł, 3 os. - 125 zł, apart. - 156 zł

BUDOWLANI - hotel, ul. Górnicza 5, 656 32 25,
pokoje: 2 os. - 53,50 zł, 3 os. - 80,25 zł, 4 os. - 107 zł

DOSKO - noclegi, al. Piłsudskiego 8, 636 05 28,
pokoje: 1 os. - 55-130 zł, 2 os. - 80-90 zł, 3 os. - 45 zł, 4 os. - 37 zł

ARTURÓWEK - dom wycieczkowy 2 kat., ul. Skrzydlata 75, 659 76 22,
pokoje: 1 os. - 85,60 zł, 2 os. - 101,65 zł, 3 os. - 192,60 zł, 5 os. - 96,30-171 zł

NA ROGACH - camping **, ul. Łupkowa 10/16, 659 70 13,
pokoje: 1 os. - 68-98 zł, 2 os. - 34-49 zł, 3 os. - 30 zł, 4 os. - 27-35 zł

ADRIA - hotel *, ul. Obywatelska 152, 686 47 94,
pokoje: 1 os. - 110 zł, 2 os. - 135-155 zł

SAVOY - hotel **, ul. Traugutta 6, 632 93 60,
pokoje: 1 os. - 84-160 zł, 2 os. - 97-107 zł, 3 os. - 79-86 zł

POLONIA - hotel **, ul. Narutowicza 38, 632 87 73,
pokoje: 1 os. - 100-146 zł, 2 os. - 77-100 zł, 3 os. - 56-72 zł

FLORA - motel **, ul. Szczecińska 111, 655 72 45,
pokoje: 1 os. - 110 zł, 2 os. - 180 zł, 3 os. - 250 zł

PRZĄŚNICZKA - hotel **, ul. Studencka 20/24, 659 74 44,
pokoje: 1 os. - 120 zł, 2 os. - 130 zł, apart. - 250 zł (+ 7 proc. VAT)

ESKULAP - hotel **, ul. Paradna 46, 645 76 88,
pokoje: 1 os. - 130 zł, 2 os. - 160 zł, apart. - 200-250 zł

WENUS - hotel **, ul. Kosynierów Gdyńskich 8, 646 49 04,
pokoje: 1 os. - 130-150 zł, 2 os. - 150-170 zł, 3 os. - 220 zł

MAZOWIECKI - hotel **, ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich, 637 43 33,
pokoje: 1 os. - 135-170 zł, 2 os. - 87-150 zł

REYMONT - hotel **, ul. Legionów 81, 633 80 23,
pokoje: 1 os. - 140-145 zł, 2 os. - 172-200 zł, 3 os. - 216-225 zł, 4 os. - 296 zł, apart. - 240-300 zł

ŚWIATOWIT - hotel ***, al. Kościuszki 68, 636 36 37,
pokoje: 1 os. - 127-206 zł, 2 os. - 96-131 zł

CENTRUM - hotel ***, ul. Kilińskiego 59/63, 632 86 40,
pokoje: 1 os. - 158-223 zł, 2 os. - 108-143 zł

IBIS - hotel **, al. Piłsudskiego 11, 638 67 00,
pokoje: 1 os. - 175-250 zł, 2 os. - 200-275 zł

GRAND - hotel ***, ul. Piotrkowska 72, 633 99 20,
pokoje: 1 os. - od 250 zł, 2 os. - od 290 zł, studio - 470 zł, apart. - od 635 zł, dostawka - 99 zł (wekend - od 150 zł)

DEJA VU - hotel ****, ul. Wigury 4/6, 636 20 60,
pokoje: 1 os. - 217 zł, 2 os. - 217 zł


Plany wydawnicze
Spis komiksów i czasopism, które zostaną wydane niedługo przed lub specjalnie na Festiwal w Łodzi.

Egmont
"Western"
"Szninkiel" 1: "Misja"
"Fido i Mel: Na kozetce"
"Gail: Przed burzą"
"Hellboy: Nasienie zniszczenia"
"Titeuf" 2: "Zawiłości miłości"

Siedmioróg
"Przewodnik po miasteczku Mikropolis"
"Blacksad"

Zin Zin Press
"AQQ" 25
"Ern"

Independent Press
"Produkt" 9

Taranis
"KKK" 3(14)/2001

Studio Domino
"Prima Aprilis"
"Tomuś: Choroba Maliny"

Graficon
"Arena Komiks" 4/5
"Popman: Papierowe wizje"

AWR "KORSO"
"Rechot: Nie bój żaby".

Niezależne
"Fastnachtspiel"


Regulamin konkursu komiksowego
Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Tematyka komiksów dowolna. Technika wykonania prac w zakresie: rysunku, malarstwa i fotografii.

W konkursie mogą wziąć udział komiksy nigdzie dotąd niepublikowane. Uczestnik konkursu może przysłać maksymalnie trzy prace komiksowe, lecz liczba wszystkich plansz nie może przekroczyć dwunastu. Plansze wyłącznie w pionowym formacie A3 (297 x 420 mm), powinny na odwrocie posiadać czytelnie napisany tytuł pracy i numer strony oraz dane autora(ów): imię, nazwisko i dokładny adres. Prace powinny być zapakowane w podpisaną sztywną teczkę, co umożliwi ich zwrot za pośrednictwem poczty (kserokopie nie podlegają zwrotowi).

Wpisowe z tytułu uczestnictwa w konkursie wynosi 25 zł. Prosimy o przesłanie tej kwoty na konto: Łódzki Dom Kultury, 90-113 Łódź, Traugutta 18, PKO bp I O/Łódź, nr 10203352-174642-270-1, oraz dołączenie dowodu wpłaty (kserokopii) do wysyłanych prac.

Do udziału w konkursie dopuszczone będą wyłącznie prace spełniające warunki regulaminu. Eksponowane one będą na Wystawie Konkursowej Festiwalu. Każdy uczestnik konkursu będzie miał zapewniony bezpłatny wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe.

O wynikach konkursu zadecyduje głosowanie specjalnego jury składającego się z członków Akademii Komiksu.

7 października 2001 roku w Łódzkim Domu Kultury podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu zostaną wręczone: Grand Prix MFK, nagrody oraz wyróżnienia.

Wystawa konkursowa po zakończeniu ekspozycji w Łódzkim Domu Kultury, prezentowana będzie w innych miastach Polski. Zdobywca Grand Prix w terminie do końca roku 2001 wykonuje nieodpłatnie projekt plakatu Międzynarodowego Festiwalu Komiksu "KOMIKS 2002", który zostanie wykorzystany także do zaproszenia i okładki katalogu.

Prace należy przesłać na adres: Łódzki Dom Kultury, 90-113 Łódź, Traugutta 18, z dopiskiem: KOMIKS 2001. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31 sierpnia 2000 roku.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji wybranych prac w katalogu wystawy, oraz w wydawnictwach okolicznościowych, materiałach prasowych i internecie jako formę promocji autora i festiwalu. Po zakończeniu cyklu wystaw, w biurze festiwalu można będzie odebrać oryginały prac konkursowych, lub w ciągu trzech miesięcy zostaną odesłane pocztą.

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu:
Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18, 90-113 Łódź
tel. (0 42) 633 98 00 wew. 244 lub 247
e-mail: festiwal(at)ldk.lodz.pl.

WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa